logo

Misyon

logomid

Amacımız

Medya ve İletişimciler Derneği; cinsel, etnik, dinsel her türlü ayrımcılık ve nefret söylemlerine yer vermeden farklı bir medya oluşturulabileceğine inanır. Ana akım medyadaki kalıplaşmış medya anlayışını yıkarak insan odaklı, hak odaklı, dilin kendi içinde barındırdığı iktidarın taşıyıcısı ve aktarıcısı olma özelliğinin tuzağına düşmeden ana akımda var olan dile yenilik getirmeyi temel amaç sayar ve bunu yaparken kar amacı gütmez.

Medya Komisyonu:

Medya ve İletişimciler Derneği amacı doğrultusunda, kamuoyunun haber alma hakkına gerçek anlamda saygı ilkesiyle; kamuoyunun ne okuması ve ne düşünmesi gerektiği hakkında belirleyici olmak yerine var olanı tarafsız, dengeli ve eşit bir şekilde kamuoyuna sunmak amacıyla hiçbir kar amacı gütmeden yalnızca 3. sayfa haberlerine konu olabilen haberleri manşetlere taşır. Süreli yada süresiz basım organları ile düşünceleri pratiğe döker.(Dergi, gazete, bülten vs…) İnternet üzerinden haber ve etkinlik sitesi ile internet haberciliğini amacı doğrultusunda gerçekleştirir. Ayrıca Sosyal Medyayı provokelerden uzak tutar. İnterneti ve internette ifade özgürlüğünü doğru kullanmayı hedefler. 

Cinsel, etnik, dinsel her türlü ayrımcılık ve nefret söylemlerine yer vermeden farklı bir habercilik yapıla bileceğine inanan ekibimiz, ana akım medyadaki kalıplaşmış habercilik anlayışını yıkarak İnsan odaklı, hak odaklı, yurttaş haberciliği yaparken, dilin kendi içinde barındırdığı iktidarın taşıyıcısı ve aktarıcısı olma özelliğinin tuzağına düşmeden haber diline yenilik getirmeyi temel amaç saymıştır. Kamuoyunun haber alma hakkına gerçek anlamda saygı ilkesiyle; kamuoyunun ne okuması ve ne düşünmesi gerektiği hakkında belirleyici olmak yerine var olanı tarafsız, dengeli ve eşit bir şekilde kamuoyuna sunmak amacı ile yola çıkan ve hiçbir kar amacı gütmeyen medyakulubu.com, ana akım medyada yalnızca 3. sayfa haberlerine konu olabilen haberleri manşetine taşıma mücadelesi verir.

Sinema ve Yayın Komisyonu:

Derneğin amacına ve çalışma şekline uygun olarak film gösterimleri düzenler ve bu filmlerin yönetmenleri, oyuncuları vs… ile söyleşiler düzenleyerek insanların sinema hakkında daha bilinçli ve duyarlı olmalarını amaçlar. Amaçlar doğrultusunda programlar çeker.

Organizasyon Komisyonu:

Konser, Konferans, Panel, forum, kolokyum, söyleşi vs… etkinlikler ile hem sosyal hem akademik olarak amacımıza uygun organizasyonlar gerçekleştireceğiz.

Tasarım Komisyonu:

Amaçlar doğrultusunda görsel tasarımları gerçekleştirir.

Smyrnian Etkinlik Rehberi :

Smyrnian, görülmeye değer, boş zamanlarınızı renklendirecek alternatif etkinlikleri sizler için seçiyor. Filmlerden festivallere, sergilerden konserlere, İzmir içinde gerçekleşen ve kaçırmamanız gereken etkinliklerin yanında, İzmir içinde size farklı tatlar sunan, müdavimi olacağınız mekanları da bilgilerinize sunuyor. Hafta sonu ne yapayım, hangi etkinliğe ne kadar zaman ayırmalıyım sorularına cevap bulmak istiyorsanız, İzmir’in şehir rehberi Smyrnian harcadığınız zamana değecek önerileriyle hep yanınızda taşıyabileceğiniz bir rehber.

Share