logo

10 Temmuz 2017

TRT Genel Müdürlüğüne İbrahim Eren Atandı

TRT Genel Müdürlüğü’ne TRT Genel Müdür Yardımcılığı’nı yürüyen İbrahim Eren atandı, atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

AA’nın haberine göre TRT Genel Müdürlüğü için 56 başvuru yapıldı. Belirlenen üç isimden biri olan Eren, Bakanlar Kurulunun seçimini yapmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla TRT’nin 17’nci genel müdürü oldu.

Eren’in TRT Genel Müdürü olacağına ilişkin haberler daha başvurular açılmadan medyada yer almıştı. Haberler üzerine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Genel Müdürlük için başvurular alınacak” demişti.

TRT Genel Müdürlüğü görevine atama süreci, RTÜK’e 17 Mayıs-26 Mayıs 2017’de yapılan aday başvuruları ile resmen başlamış, RTÜK’ün 31 Mayıs’ta gerçekleştirdiği Üst Kurul toplantısında yapılan oylama sonucunda Eren’in de bulunduğu en yüksek oyu alan üç adayın ismi Başbakanlığa bildirilmişti.

İbrahim Eren hakkında

4 yıldır TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun. Londra’da bulunan University of Westminster’dan medya yöneticiliği alanında yüksek lisans eğitimi gördü.

Kültür sanat alanında çalışan Eren, program yapımcılığı yaptı.

2008’de Turkuvaz Medya Grubu bünyesindeki ATV’nin İngiltere Temsilcisi ardından ATV Avrupa Genel Müdürü ve ATV Genel Müdür Yardımcılığı yaptı.

Eren, 2013 yılı Temmuz ayından bu yana TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

İbrahim Eren, TRT’de göreve başlamasıyın ardından Diriliş, Payitaht Abdülhamit, Filinta, Sevda Kuşun Kanadında, Yedi Güzel Adam, Seddülbahir 32 Saat ve Büyük Sürgün Kafkasya gibi projeleri hazırladı.

Eren aynı zamanda TİAK AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliği, International Emmy Direktörlüğü görevlerini de yürütüyordu.

BİANET

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.