logo

25 Eylül 2016

23. Adana Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nde Altın Kozalar sahiplerini bu akşam buldu! Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen kapanış töreninde dağıtılan Altın Kozalara damgasını ise Babamın Kanatları, Koca Dünya ve  Albüm filmleri vurdu.

Ödül kazanan isimler arasında işçi ölümlerine dikkat çekme amacı taşıyan Babamın Kanatları filminin oyuncuları Menderes Samancılar, Kübra Kip, Musab Ekici ve filmin yönetmeni Kıvanç Sezer yaşanan iş kazaları ve işçi ölümlerine dair oldukça duygusal konuşmalar yaptılar.

İşte 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin kazananları:

ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI

Belgesel Jüri Özel Ödülü: ‘Baba Usta- Mezar İşleri Yapılır’ – Yönetmen: Abdurrahman Baştuğ ve Özgün Kabakçıoğlu
Kurmaca Jüri Özel Ödülü: ‘En Yeni Gerçekçilik’ Yönetmen: Mehmet Ali Sevimli
En İyi Belgesel Film: ‘Müsahip’ Yönetmen: İbrahim Aybek ve Eren Bektaş
En İyi Canlandırma Film: ‘Nefretin Üvey Evlatlarıyız’ Yönetmen: Metin Vatansever
En İyi Deneysel Film: ‘Kes-me’ Yönetmen: Aysu Uğur
En İyi Kurmaca Film: ’7 Santimetre’ Yönetmen: Metehan Şereflioğlu

AKDENİZ ÜLKELERİ KISA FİLM YARIŞMASI

Canlandırma Film Jüri Özel Ödülü: ‘Noevus’ (Noevus) Yönetmen: Samuel Yal (Fransa)
Deneysel Film Jüri Özel Ödülü: ‘The Asfalt’ (Asfalt) Yönetmen: Süleyman Demirel (Türkiye)
Kurmaca Film Jüri Özel Ödülü: ‘Daughter Of The Bride’ (Gelinin Kızı) Yönetmen: Tamar Rudoy (İsrail)
En İyi Belgesel Film Ödülü: ‘Fatima’ (Fatima) Yönetmen: Nina Khada (Fransa)
En İyi Canlandırma Film Ödülü: ‘Ghost Town’ (Hayalet Şehir) Yönetmen: Marko Djeska (Hırvatistan)
En İyi Deneysel Film Ödülü: ‘Blood Brothers’ (Kan Kardeşler) Yönetmen: Marco Espirito ve Santo Miguel Coimbra (Portekiz)
En İyi Kurmaca Film Ödülü: ‘The Silence’ (Sessizlik) Yönetmen: Ali Asgari ve Famoosh Samadi (Fransa-İtalya)

ADANA KONULU SENARYO YARIŞMASI

Muzaffer İzgü Üçüncülük Ödülü: ‘Allah’ın Adamı’ (Atay Sözer)
Yaşar Kemal İkincilik Ödülü: ‘İğne Deliği’ (Nuri Gürdil – Fadim Koçak)
Orhan Kemal Birincilik Ödülü: ‘Tabana Kuvvet’ (Onur Dur)

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

SİYAD En İyi Film Ödülü: ‘Babamın Kanatları’ (Kıvanç Sezer)
Film- Yön En İyi Yönetmen Ödülü: Reha Erdem (Koca Dünya)
Umut Veren Genç Erkek Oyuncu: Ilgaz Kocatürk (Tarla)
Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu: Ecem Uzun (Koca Dünya)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Musap Ekici (Babamın Kanatları)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Kübra Kip (Babamın Kanatları)
En İyi Müzik Ödülü: Bajar (Babamın Kanatları)
En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Meral Efe-Yunus Emre Yurtseven (Albüm)
En İyi Kurgu Ödülü: Umut Sakallıoğlu (Babamın Kanatları)
En İyi Görüntü Yönetmeni: Florent Herry (Koca Dünya)
Tarık Akan En İyi Erkek Oyuncu: Menderes Samancılar (Babamın Kanatları)
En İyi Kadın Oyuncu: Gizem Erdem (Rüya)
Jüri Özel Ödülü: Tarla (Cemil Ağacıkoğlu)
En İyi Senaryo: Mehmet Can Mertoğlu (Albüm)
Adana İzleyici Ödülü: Yüksel Aksu (İftarlık Gazoz)
En İyi Yönetmen Ödülü: Mehmet Can Mertoğlu (Albüm)
Yılmaz Güney Ödülü: ‘Babamın Kanatları’ (Kıvanç Sezer)
En İyi Film Ödülü: Koca Dünya (Reha Erdem)

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.