logo

ŞARKILARLA YETİŞEN EŞKİYALAR

Bir toplumun varoluşlarından biridir sanat. Bale, opera, tiyatro ve müzik. İnsanların beyinlerinin uyuşması değil, daha çok insanların ufkunu açan sanattır. Müzik dinleyen hiç kimse eşkiya olmaz ama daha çok bilinçli toplumun bireyidi, fakat müzikten uzak olan dindar nesilin en azından ne olduğunu hepimiz görebiliyoruz ve din adamlarının veya ülkenin başındakilerin anlattıklarından sadece kendi yandaşlarınızı inandıran bir topluluk yarattığınızın herkes farkındadır.

Geçen günlerden Cübbeli Ahmet hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün yaptığı açıklamaya göz attım. “Şarkılarla türkülerle yetişen nesil eşkiya oldu” diye bir açıklama yapmış. Cübbeli yıllarca 23 nisan şenliklerinde stadyumlarda çocukların yaptıkları dansları eleştirerek “Biz size diyoruz ki; siz bu milleti uyuttunuz, uyuşturdunuz. Senelerdir balelerle, danslarla, çoluk çocuğu baldır bacak çıplak vaziyette stadyumlarda dolaştırarak, bütün erkekleri onlara baktırarak, kimin oğlu, kimin kızı belli değil, sarmaş dolaş dans yaptırarak yetiştirdiniz.” diye konuşmuş. Dervişin zikri neyse fikride odur. Hoca kusura bakma hiç kimse oradaki çocuk bayramında dans eden insanların ne giydiğine değil kendi bayramlarında çocuklarının özgürce dans etmelerini izlemek için gitti ve çocuklar için verilmiş en güzel bayramda kendileri istedikleri gibi sanatla iç içe kutladılar bunca yıl. Fakat hiç kimse sizin gibi çocuklara bacaklarına veya ne giyiklerine bakmadılar.Müzik bir ülkenin en gelişimidir ve hiç bir zaman şarkılar ve türküleri dinleyen eşkiya olmamıştır, daha çok eşkiya hükümdar olmaz demiştir. Müzikten mahrum kalan siz ve yandaşlarınızı görüyoruz. Ensar vakfı veya başka yerlerde olduğu gibi sadece çocuklara cinsel istismarda bulunarak, tecavüz ederek onları yok ettiğiniz gibi. İşte aradaki fark Cübbeli hoca sizler tecavüz ederek çocukları yok ediyorsunuz; fakat müzik dinleyip sanatla uğranşanlar sadece kendi ükesi değil Dünya çocuklarına bayram hediye ediyor.

Bir ülkenin geleceği o dans eden doyasıya oynayan çocukların elindedir aslında. Daha çocuk yaşta sanatla uğraşıp müzik dinleyip dans edecekler ki ileride ülkelerine daha yararlı birey olabilmek ve ülkelerine katkı sağlayabilmek için. Okullarda, stadyumlarda ve meydanlarda dans edebilcekler ki kendi özgüvenlerini kazandıklarını ve birlikte hareket edebilme duygularını göstermek için. Sizler gibi onların ne giydiklerine, bacaklarına veya tanımadığı erkeklerle dans etmeleri değil önemli olan. Cübbeli hoca siz ilk önce çocuklara tecavüz etmekten vazgeçin.Sanatla uğraşan hiç bir toplumdan ne sizin gibi tecavüzcü çıkar ne de eşkiya. Sadece sizin gibi dindar nesilden çıkar bu saydıklarınız unutmayın.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.