logo

Ege’de “Endokrin Kanserler Sempozyumu” düzenlenecek

İZMİR (Ege Ajans)-Ege Üniversitesi Kanserle  Savaş Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin düzenleyeceği “Endokrin Kanserler Sempozyumu” ve “Kanser ve Genetik Kursu”, 28-30 Mart tarihleri arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhiddin Erel Amfisi’nde  gerçekleştirilecek.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz’ın  onursal başkanlığında yapılacak olan  sempozyumda;  hızlı artış gösteren tiroid kanserleri, hipofiz tümörü, nöroendokrin kanseri konu başlıkları üzerinde durulacak. Etkinlikte ayrıca İzmir’deki kanser istatistikleri ve farklı merkezlerin sonuçları da sunulacak.

Etkinlikte;  endokrinoglar,cerrahlar, radyologlar, tıbbi genetikçiler, patologlar, nükleer tıpçılar bir araya gelecek.

KURSUN KONUSU “KANSER VE GENETİK”

Onkolojinin temel alanlarında düzenlenen kurs için “Kanser ve Genetik” konusu seçildi. Lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri, medikal ve radyasyon onkolojisi asistanlarına yönelik yapılacak kursta kanserin genetik temeli, genetik faktörlerin önemi, kanser tedavisi ve tanısında kullanılan genetik testler hakkında bilgilendirme yapılacak.

Sempozyumun başkanlığını Ege Üniversitesi Kanserle  Savaş Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ayfer Haydaroğlu yapacak.

 

Etiketler: » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.