logo

World Cup Brazil

Futbol dünyasının en büyük organizasyonu olan dünya kupasına yine katılamazsak ta başlamasına sayılı günler kala kendimce favori olan ülkeyi nedenleriyle sizlere analiz ettim.

Ev sahibi brezilya. Son şampiyon ispanya, turnuva takım olan Almanya, Ronaldo’suyla Portekiz ve bir çok yıldızlarıyla kupaya katılan ingiltere, Hollanda,italya,fildişi sahili ve herkesin sürpriz beklediği belçika gb ülkelerin arasında kupayı almak isteyecek bir ARJANTİN gerçeğini kaleme almak istedim bu yazımda…

Diegolu 86 dünya kupasından beri müthiş yıldızları dünya futboluna kazandıran Arjantin ne yazik ki kupayı alma başarısını gösterememiştir.

Fakat bu sene kadro çok farklı ve çok iştahlı… Teknik adamları Alejandro Sabella kadroya birçok yıldız ismi almayarak belki sürpriz yaptı. A.madridli sosa,ever banega, otomandi ve en önemlisi de Carlos tevez.

Her ne kadar böyle önemli isimleri kadroya almasa birçoğu için son turnuva olması, bazı isimlerin müthiş bir sezon geçirmesi vebu kupayı almadan efsane olamayacağını bilen bir yıldıza sahipler.peki kimlerle alacak derseniz bu kupayı…

son zamanlardaki en önemli kalecileri iyi bir ligde  sezonu geçirdi. SERGİO ROMERO

Man.City de müthiş sezon geçiren savaşçı sağ bek ZABALETA

Yine City de kariyerinin  en iyi sezonun geçiren DEMİCHELİS

2sezonda finalde bir çok kupa kaybetse de değerine değer katan GARAY

Yüksek potansiyelli savunma disiplini olan ROJO ile birçok hücumcu takımlara karşı gelebilecek bir savunma hattına sahipler mavi beyazlı ekip.

Tabi ki bu savunmanın önüne hem savunma yapacak hemde takımı doğru paslarla hücuma çıkaracak 2 isim GAGO ve MASCHERANO gibi oyuncular bulunuyor.

Sezonun en önemli patlamasını yapan ve büyük sorumluluklar alacak olan Dİ MARİA bu ikilinin önünde yer almalı diye düşünüyorum.

İşte Arjantin için en önemli soru ilerde ki 3lüyü nasıl dizecekleri, önde HİGUEN , MESSİ, KUN mu yoksa MESSİ nin yanına KUN ve LAVEZZİ mi süsleyecek kurt teknik adam.

Artık o kadarını da o düşünsün bn tiyoyu verdim 🙂 rakibe göre istediğini esameye yazar ve bende keyfime bakarım izlerken maçları. Kendimce Arjantini favori görmekteyim  Peki ya sizin favoriniz???

2018’de bizim de yer almamız niyetiyle herkese iyi seyirler…

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.