logo

11 Aralık 2013

Polisten Ahmet Şık’a “Faşist” Davası

Gazeteci Ahmet Şık’a Gezi direnişi sırasında polislere “faşist” dediği iddiasıyla dava açıldı. Bianet’e konuşan Şık, “Hem saldırıyorlar hem dava açıyorlar” dedi.

Ahmet Şık, twitter hesabından yaptığı açıklamada,

“Gezi direnişlerinde fotoğraftakileri gerçekleştiren polislere faşist dediğim iddiasıyla dava açıldı. Hukuk !!!” diye yazdı.

bianet’e konuşan Şık, 11 Eylül 2013 akşamı Beyoğlu’nda Hatay’da 9 Eylül’de hayatını kaybeden Ahmet Atakan için düzenlenen gösteri sırasında polislerin görüntü almak isteyen gazetecilere saldırdığını söyledi.
20-25 gazetecinin görüntü almasının engellendiğini ve kalkanlarla saldırıldığını dile getiren Şık, bu esnada kendisinin de orada olduğunu ve görevini yapmaya çalıştığını söyledi.
Polislere faşist dediğini hatırlamadığını, bu ifadenin kamera görüntülerinde de yer almadığını söyleyen Şık polislerin hem saldırdığını hem de dava açtığını ifade etti.
Aynı gün çevik kuvvet polisinin kendisine gaz bombası tüfeği ile nişan da aldığını da hatırlatan Şık, orada bulunan 25 civarı gazeteciden sadece kendisine dava açılmış olmasına da dikkat çekti.
Şık, dava açılmasıyla ilgili olarak twitter hesabından paylaştığı mesajda yukarıdaki fotoğrafı da yayınlayarak “Gezi direnişlerinde fotoğraftakileri gerçekleştiren polislere faşist dediğim iddiasıyla dava açıldı. Hukuk!!!” yazdı.

BİANET

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.