logo

Hoş geldin…

22425059Tarih 6 Mart 2009 Türkiye’nin yeni yargı sistemiyle tanıştık. Yargı sistemi birileri tarafından bilgisayarlara yerleştirilen ve aslı olmayan belgelerle Ergenekon  davası adı altında gazeteci, yazar ve üst düzey generalleri tutuklamaya başladı. Bunlardan biriside 2011 seçimlerinde CHP’den milletvekili seçilen Mustafa BALBAY’dı. Geçtiğimiz günlerde anayasa mahkemesine 1 yıl önce kadar yaptığı başvurunun sonucu serbest bırakıldı.

Tutukluluk süreci bir hayli zor geçti Mustafa BALBAY ve ailesi için. Yargı adına da büyük bir ayıp vardı ortada bence. Halkın vekil olarak tayin ettiği bir kişiyi uzun süre boyunca tutuklu olarak hapishanede çürümeye terk etmişlerdi oysa adına yolsuzluk davaları açılmak için bekleyen milletvekilleri, belediye başkanları özgürce hayatlarına devam edebiliyorlardı. Mustafa BALBAY tutukluluk sürecinden önce Cumhuriyet gazetesi Ankara temsilciliğini sürdürüyordu. Bu süreç boyunca 12 Nisan 2010 tarihinde tutukluluk hali yüzünden bu görevi Utku ÇAKIRÖZ’e devredildi. Mustafa BALBAY tutukluluğu süresince Yazılarına koşullar el verdiği süresince devam etti.

Tutuksuz yargılanmasına devam eden Mustafa BALBAY tahliye edildikten sonra mecliste yemin etti. 2011 yılında seçildiği milletvekilliği görevine 2013 yılının son ayında anca gelebildi. Özgürlüğüne hoş geldin Mustafa BALBAY.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.