logo

Ali İsmail Korkmaz’ın heykeli dikiliyor!

Fikir Kulüpleri Federasyonu Eskişehir bugün Nazım Hikmet Kültürevinde Ali İsmail Korkmaz’ın heykeline dair bir basın toplantısı düzenledi. FKF Eskişehir İl Başkanı Barış Kineşçi ve FKF Anadolu Üniversitesi Temsilcisi Cansu Çıra’nın okuduğu basın açıklamasıyla  Ali İsmail Korkmaz’ın heykelinin 30 Kasım’da dikileceği ilan edildi.

Yapılan basın açıklaması şöyle:

“Değerli basın emekçilerine  ve saygıdeğer Eskişehir kamuoyuna,

Tüm ülkenin ayağa kalkarak AKP ve iktidarına karşı ayaklandığı Gezi Parkı direnişi ile başlayan Haziran İsyanında öne çıkan en önemli unsurlardan birisinin gençlik olduğu gün gibi ortadadır.  AKP ile gençlik arasındaki kan uyuşmazlığı kendisini Haziran İsyanında tüm halkımıza göstermiştir. Ülkenin aydınlık geleceğinin gençliğin mücadelesinden geçtiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Aydınlık, eşit ve özgür bir ülke isteğimizi on milyonlarca yurttaşımız ile talep ettiğimiz Haziran İsyanında  ise her fırsatta demokrasiden ve insan haklarından bahseden AKP iktidarının gerçek yüzünü bir kez daha görmüş olduk.  Halkına karşı acımasız, vicdansız, yalancı ve riyakar olan AKP iktidarının tahtı salladığında yaptıkları korkunun neler yaptırabileceğini kanıtlamaktadır.  Çünkü halkı satanın korkusu hiçbir şeye benzememektedir. O korku ki gencecik arkadaşlarımızı ve yurttaşlarımızı kurduğu polis ordusuyla, medyasıyla, eli palalı saldırganlarıyla kör edecek, sakat bırakacak ve öldürecek kadar  hayasızlaşmaktadır.  Her fırsatta gençliği sahiplendiğini söyleyen başbakan ve onun diktası  Ali İsmail Korkmaz,  Ahmet Atakan,  Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Medeni Yıldırım ve Ethem Sarısülük arkadaşlarımızı bizden ayırdığında kendi sonunu getirmiş oldu. Bu son için fazla yazıp çizmeye gerek yok. Aynı sırayı, yemekhaneyi paylaşıp aynı havayı soluduğumuz Ali İsmail Korkmaz arkadaşımız herşeyi söylemişti  “ Korkacaksın, titreyeceksin, yıkılacaksın adi hükümet!”. Şimdi Ali İsmail ile birlikte tüm kaybettiğimiz arkadaşlarımız için mücadeleyi yükseltmek ve Ali İsmail’in sözlerini hep birlikte söylemenin vaktidir.

Fikir Kulüpleri Federasyonu olarak çıktığımız aydınlık, eşit ve özgür bir ülke kurma yolunda yolumuzu aydınlatan, mücadelemize güç katan arkadaşımız, yoldaşımız Ali İsmail için bizim gibi öğrenci olduğu bu şehirde mücadeleyi yükseltmek ve Ali İsmail’in anısını yaşatmak boynumuzun borcudur.

Başta yalancı ve insanlık onurundan yoksun Eskişehir Valisi Azim Güngör Tuna ve İçişleri Bakanı Muammer Güler olmak üzere AKP’li vekillerinden tutunda televizyonda penguen belgeseli gösteren medya kuruluşlarından, en yandaş gazetelerine ve gazetecilerine kadar türlü yalanlar ve ayak oyunlarıyla anısınıda mücadelesinide silmeye çalıştıkları Ali İsmail Korkmaz’ı onlara inat gelecek aydınlık ve güzel günler için yaşatmak, var etmek, bu şehirden hiçbir zaman kopartılamayacağını kanıtlamak için;

30 Kasım Cumartesi günü Espark Önünde Ali İsmail Korkmaz heykelini memleketimizin aydın-yurtsever-ilerici sanatçılarıyla, düşünürleriyle ve tüm Eskişehirli yurttaşlarımızla birlikte dikeceğimizi ilan ediyoruz.”

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.