logo

İlk Görüşte Aşk

İlk Görüşte Aşk

Açelya, günlerden bir gün şiddetli bir baş ağrısıyla uyanmıştı. Daha öncesinde hiçbir zaman olmayan bu ağrının nedensiz yere olması şaşırtıcıydı. Yataktan yavaşça doğruldu. Hemen yakın tarihini taradı. Yaşamına büyük mutsuzlukların hakim olduğunu ve yaşamını küçük şeylerden mutlu etmek zorunda kaldığını biliyordu. Bu durum, hayatının bir parçasından çok bütününe dair bir güzellemeydi. Bütünün içerisinde bir parça da arıza olmalıydı ki bu meretin anlamı olmalıydı. Aniden odanın penceresine hızlıca bir kırlangıç çarptı ve cama çarpan kuş titretici bir sesle aşağı düştü. Eş zamanlı olarak Açelya’nın doğrulmuş bedeni de yastığa düşüverdi.

Bugün hava çok güzeldi. Pazar günü güzel olunca uyanmak istemezmiş insan. Ardından bir telefon zırıltısı. İlk önce Hamit uyandı ve telefonu açtı.  Jeanne’yi istiyorlardı. Pazar pazar nereden çıkmıştı.

-Efendim?

-Jeanne Sönmez ile mi görüşüyorum?

-Evet

-………..

Jeanne’nin annesi Fransa’da yaşıyor. Zamanında Bayburt’a uzun metrajlı film çekmeye gidiyorlar. Filmin bir sahnesinde ineğin mağaraya girmesini göstermek gerekiyor. İneğin sahibi, ineği mağaraya çağıracak ve kameralar da bunu çekecekti. İşte o ineğin sahibi Jeanne’nin  babasıydı. Annesi ile babası yıllarca mutlu olacaklardı.

Jeanne ile Hamit,  Beşiktaş’ta küçük bir evde yaşıyorlardı. İkisi de derslerinde başarılı üniversite öğrencileriydiler. İlk başta Jeanne, aynı evde sınıf arkadaşı Melisa ile yaşıyordu. Hamit, eve üçüncü gelmişti. Ne yapsınlar semt onlarındı ama ev kiraydı. Üst kattaki adam homurdanıyordu. Sürekli eşine bunlar yüzünden başımız yanacak diye dem vuruyordu. Ya biz bunları muhafızlara ihbar etmedik diye bizi ihbar ederlerse o zaman ne yaparız diye ağlıyordu . Kadın hiç oralı olmuyordu. Herkes istediği gibi yaşasın, sana ne diyordu. Sonunda muhafızlara ihbar etti. Muhafızlar evi bastı ve bunun hiçbir açıklaması yoktu. Sabahtan akşama kadar kurşuna dizildiler. O iki insandan, sonunda birinin anılarında özgürlük, birinin dalmalarında eşitlik kaldı gitti.

Kapı açık kalmıştı. Açelya’nın kuzeni eve girdi. Yaklaşık üç gündür Açelya’dan haber alınamıyordu. Kuzeni odaya girdiğinde yatakta Açelya’nın soğuk bedeni ile karşılaştı.

-SON-

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.