logo

I.Nar Ödülleri Sahiplerini Buluyor

Ötekilerin Postası kuruluş yıl dönümü olan Ekim ayında, “NAR ÖDÜLLERİ”ni vermeye hazırlanıyor. 3 Kasım tarihinde yapılacak olan Nar ödülleri jürisinde; Ayhan Bilgen, Can Dündar, Ece Temelkuran, Emrah Serbes, Esmeray Özadikti, Gülten Kaya, Mehmet Tarhan, Mücella Yapıcı, R. İhsan Eliaçık yer alacak.

NAR

Ötekilerin Postası Nar Ödülleri, gösterilmeyeni göstermek, duyurulmayanı duyurmak ve daha özgür bir gelecek için emek verenleri selamlamak, onlara yalnız olmadıkları mesajını vermek için Nar Ödülleri’ni düzenliyor.


Ötekilerin Postası Nar Ödülleri, bu yıl 3 Kasım tarihinde ilk kez sahiplerini bulacak.

Ödüller 3 kategoride verilecek… Katagoriler şöyle açıklandı:
1- Nar Çiçeği Ödülü: Ayrımcılıktan, ötekileştirmeden, ırkçılıktan, şiddetten arınmış, daha özgür ve adil bir dünya için çalışan, bu idealler uğruna bireysel risk alan, ezber bozan, barışın dilini kullanan; bunları yaparken, insanlara mücadeleye devam etme yolunda ilham ve umut veren kişilere verilecek.
2- Nar Taneleri Ödülü: Ayrımcılıktan, ötekileştirmeden, ırkçılıktan, şiddetten arınmış, daha özgür ve adil bir dünya için çalışan, bu idealler uğruna örgütsel risk alan, ezber bozan, barışın dilini kullanan; bunları yaparken, insanlara mücadeleye devam etme yolunda ilham ve umut veren kurum veya kuruluşlara verilecektir.
3- Yaşayan Nar Ödülü: Ayrımcılıktan, ötekileştirmeden, ırkçılıktan, şiddetten arınmış, daha özgür ve adil bir dünya için çalışmış, bu idealler uğruna bireysel riskler almış, ezber bozmuş, barışın dilini kullanmış; bunları yaparken, insanlara mücadeleye devam etme yolunda ilham ve umut veren kişi olmuş, hayatını kaybetmiş ama isminin yaşatılması için gelecek nesillere örnek olacak olanlara verilecektir.
Nar ödülleri jüri üyeleri ise söyle: Ayhan Bilgen, Can Dündar, Ece Temelkuran, Emrah Serbes, Esmeray Özadikti, Gülten Kaya, Mehmet Tarhan, Mücella Yapıcı, R. İhsan Eliaçık.

Garaj İstanbul’da gerçekleşecek olan 1.Nar Ödülleri’nde Şevval Sam, Ceylan Ertem, Bajar ve Luxus sahne alacak.

Medya Kulübü olarak katılacağımız etkinlik için detaylar : https://www.facebook.com/events/420112651423704

Etiketler: » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.