logo

İEU Öğrencileri Ders Seçimleri Nedeni İle İsyan Etti

İEU Öğrencileri İsyanda

İzmir’in gözde üniversitelerinden olan İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerini ders seçme telaşı aldı. 23 Eylülde açılacak olan okulun 18-19-20 Eylül tarihlerinde ders seçimi gerçekleşiyor. Ancak kötü bir sürprizle karşılaşan öğrenciler öfkelerini sosyal medyada gösterdiler.

23 Eylül’de başlayacak olan dersler için İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri 18 Eylül sabahı ders seçmek için bilgisayar başındaydı. Beklenmedik bir sorunla karşılaşan öğrenciler, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin Öğrenci Bilgi Erişim Sistemi olan “Oasis” sisteminde oluşan bir sorun yüzünden saatlerce sisteme giriş sağlayamadı. 1. Sınıf öğrencilerinin sabah 09:00’da ders seçmeleri gerekirken öğrenciler ancak saat 14:00 civarında siteye girerek derslerini seçebildiler. Bu sarkmadan dolayı asıl sıkıntıyı 4. Sınıf öğrencileri çekti. Saat 13:00’de ders seçimleri olan son sınıf öğrencileri yaklaşık 5 saatlik gecikme sonrasında halen erişim sağlayamadı.(18:00)

İstedikleri programları yapamayan ve istedikleri seçmeli derslere ulaşamayan son sınıf öğrencilerine bir de mezuniyet için yeterli krediye ulaşamama sıkıntısı eklendi. Ayrıca Çift Ana Dal ve Yan Dal yapan öğrenciler de ders seçmekte oldukça zorlandılar. Yer olmasına rağmen dersleri seçemedikleri yönünde paylaşımlarda bulundular. Bu durumlardan muzdarip öğrenciler öfke ve sitemlerini sosyal medya aracılığıyla dile getirdiler.

İzmir Ekonomi Üniversitesi de resmi facebook hesabından “1. SINIFLARIN DERS KAYITLARI SAAT 16:00’YA KADAR UZATILMIŞTIR. 4. SINIFLARIN KAYITLARI SAAT 16:00’DA BAŞLAYACAKTIR. 1. VE 4. SINIFLAR SAAT 20:00’DEN ERTESİ GÜN SAAT 09:00’A KADAR DERS SEÇİMLERİNE DEVAM EDEBİLECEKLERDİR.” duyurusunu paylaştı.

Haber: Dila Begüm Kocaman

Başlıksız-3

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.