logo

Emniyet: “Oğlunuz suça karışabilir”

Eskişehir’de Suat Kılıç’ı protesto etmek istediği için polisin saldırısı sonucu gözaltına alınan Öğrenci Kolektifleri üyesinin ailesi, Aydın Emniyet’i tarafından telefonla arandı. “Oğlunuz suça karışabilir, kötü yoldan çevirelim” denildi

Daha öncede Kolektif Yaz Kampı’na katılan öğrencilerin ailelerini “Çocuğunuz terör kampında” diyen polisler, bu kez de Eskişehir’de Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın şehre gelmesini protesto eden ve polis müdahalesi sonucunda gözaltına alınan bir Öğrenci Kolektifleri üyesinin ailesini aradı.

“Oğlunuz için endişeleniyoruz, Emniyet’e gelin görüşelim”

Gözaltına alınan öğrenci serbest bırakıldıktan bir hafta sonra, öğrencinin ailesini arayan Aydın Terörle Mücadele Şubesi polisleri “Çocuğunuz kimlerle kalıyor, kimlerle arkadaşlık ediyor biliyor musunuz?” sorularını yöneltti. Ardından polisler,  “Çocuğunuzun geleceği tehlikede olabilir, çocuğunuzun geleceği için endişe duyuyorsanız en kısa sürede bizimle görüşmeye gelmelisiniz.” diyerek aileyi emniyete çağırdı.

“Oğlunuz her an suç işleyebilir, kötü yoldan çevirelim”
Bunun üzerine Emniyet Müdürlüğü’ne giden öğrencinin ailesine Terörle Mücadele Şubesi polisleri, “Oğlunuzun hangi kitapları okuduğunu biliyormusunuz? Oğlunuz Eskişehir’de kiminle kalıyor biliyor musunuz? Yaşadışı Gezi eylemlerine katıldığından haberiniz var mı?” şeklinde sorular yönelttikten sonra “Oğlunuz suça karışmamış ama her an bir suç işleyebilir. En kısa sürede oğlunuz bizimle görüşebilirse en azından kötü yoldan çevirebiliriz.” dediler.

Birçok üniversitede polis stantlarına atıfta bulunan polisler, “Biz gençlerimizi korumak için üniversitenin önünde stant açıyoruz lakin kötüler de stant açıyor. Siz de aydın bir kişiliğe benziyorsunuz, çocuğunuzun üzerine düşersek kurtarabiliriz” dediler.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.