logo

03 Eylül 2013

15.Türkiye Kuş Konferansı

Bu yıl 15’incisinde düzenlenen Kuş Konferansı için geri sayım başladı.

Kus Konferansi

15. Türkiye Kuş Konferansı, 11-13 Ekim tarihleri arasında kelaynakların memleketi Şanlıurfa’nın, geçtiğimiz aylarda “cittaslow (yavaş şehir)” ünvanını alan ilçesi Halfeti’de, Doğa Kültür ve Yaşam Derneği, Halfeti Kaymakamlığı ve Halfeti Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Bu yıl, kuş gözlemciliğinin dünden bugüne gelişimini, günümüzde kuş gözlemciliği ve kuş koruma alanında yapılan çalışmaları ve kuş gözlemciliğinin geleceğini hep birlikte konuşalım istedik ve ana temayı “Kuş Gözlemciliğinin Dünü, Bugünü ve Yarını” olarak belirlendi.

Üç gün boyunca sürecek konferansta sunumların yanı sıra sohbete ve tartışmaya olanak sağlayacak forumlar da gerçekleşecek. Konferansın ikinci ve üçüncü günü yapılacak gezilerle ise, Urfa ve Halfeti’nin doğasını ve tarihini yakından tanıyacak, çöl kuşlarını gözleyerek yeni kertikler atacak, Urfa’nın iki özel türü kelaynak ve çöl varanının korunması için yerel halkın desteğiyle yapılan çalışmaları yerinde görme fırsatı olacak.

Kuş gözlemciliğinin tarihi ve geçmişten bugüne gelişimi; bugün kuş gözlemciliği ve kuş koruma alanında yapılan çalışmalar, sorunlar ve çözüm önerileri ve kuş gözlemciliğinin geleceğine ilişkin fırsatlar konularında bildiri ya da poster sunmak, forumlarda sohbetlere katkı vermek ya da konferansa dinleyici olarak katılmak isteyen her yaştan kuşçuyu, doğa korumacıları ya da kuşçulukla tanışmak isteyen herkesi 15. Türkiye Kuş Konferansı’na katılmaya davet ediyoruz.

Konferansa katılım için başvuru formunun eksiksiz doldurularak 4 Ekim 2013tarihine kadar kuskonferansi@dogadernegi.org adresine gönderilmesi gerekmektedir. Konferansta sunum yapacak katılımcıların başvuru formlarını göndermeleri için son tarih 27 Eylül 2013’tür.

<< Başvuru Formu’nu indirmek için tıklayınız >>

<< Ayrıntılı bilgi metnini indirmek için tıklayınız >>

<< Facebook Sayfası >>

Detaylı bilgi ve iletişim;

Doğa Derneği / Burcu Burhan / Tel: 0533 395 32 61

Doğa Kültür ve Yaşam Derneği / Hayat Karaaslan / Tel: 0506 388 9622

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.