logo

İEU’da akademisyen kıyımı devam ediyor

Sevda Alankuş ile birlikte, Doç.Dr. Bayram Ali Soner, Yrd.Doç.Dr. Gül Durna, Yrd.Doç.Dr Fulya Doğruel, Yrd.Doç.Dr Efe Postalcı ve Yrd. Doç.Dr. Müge Karacal bu kıyımda yer aldı

İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sevda Alankuş ve İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Doç.Dr. Lyndon Way’in işlerine GEREKÇESİZ olarak son verilmişti.

501-260Prof. Dr. Sevda Alankuş tatildeyken, üstelik telefonla aranarak işine son verildiğinin bildirilmesi ülkemizdeki üniversite yönetimlerinin ciddiyetsizliklerinin son bir örneği oluşturmuştu.

İEU medya çıkan haberlere anında bir bildiri ile cevap vererek “Alınmış bir karar bulunmamasına karşın bazı kişilerin, medya ilişkilerini kullanarak üniversitemiz ile ilgili asılsız haberlerin çıkmasına yol açmasını üzüntü ile karşıladığımızı ve konu ile ilgili gerçekleri kamuoyuna saygıyla duyururuz.” açıklamasını yapmıştı.

Lyndon Way’in sözleşmesi bir yıl olmak üzere uzatıldı

Daha önce Sevda Alankuş ve Lyndon Way ile birlikte 6 akademisyenin işten çıkarılması bilgisi gelmişti. Edinilen bilgiye göre Lyndon Way’in sözleşmesi bir yıl süreyle uzatıldı. Alankuş ise, 29.08.2013 günü resmi tebligatını alarak sözleşmesinin yenilenmediğini, yeni akademik yıla bir ay kala öğrenmiş oldu.

 

 

 

En son akademisyen Doç.Dr. Bayram Ali Soner oldu ve son akademisyen değil

AdsızSevda Alankuş ile birlikte, Doç.Dr. Bayram Ali Soner’in sözleşmelerinin uzatılmadığı bilgisi geldi. Ayrıca henüz ismi açıklanmayan akademisyenlerin de olduğu bilgisini de öğrenmiş bulunmaktayız.

 

 

 

 

Yrd.Doç.Dr. Gül Durna, Yrd.Doç.Dr Fulya Doğruel, Yrd.Doç.Dr Efe Postalcı ve Yrd. Doç.Dr. Müge Karacal bu kıyımda yer aldı

Alankuş ve Soner isimlerinden sonra alınan bilgiye göre İEU’ya bağlı Yrd.Doç.Dr. Gül Durna, Yrd.Doç.Dr Fulya Doğruel, Yrd.Doç.Dr Efe Postalcı ve Yrd. Doç.Dr. Müge Karacal akademisyenler akademisyen kıyımda yer aldı.

fulyagul

efemuge

 

tevfik_balcioglu

Daha önceki senelerde de Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Doç.Dr. Hakan ERTEP hiçbir makul gerekçe gösterilmeden işten çıkarılmıştı. Yöneticisi olduğu fakültenin bölüm başkanın haklarını savunduğu için Dekan Prof.Dr.Tevfik Balcıoğlu seçeneksiz bırakılarak istifaya itilmişti.

 

 

 

Alankuş, Soner’in  ve isimleri henüz açıklanmayan akademisyenlerin işlerine son verilmesi son zamanlarda, özellikle Gezi olayları sonrasında, üniversitelerde giderek artan akademisyen kıyımına son bir örnektir.

Görünen o ki ne Sevda Alankuş ne Bayram Ali Soner ne de diğer akademisyenler üniversitelerdeki kıyımda bir son olamayacaklar.

Eğer bir karşı duruş sergilenmezse.

Bizler aynı zamanda Medya Kulübü danışmanları olan Prof. Dr. Sevda Alankuş ve Bayram Ali Soner’e ve diğer akademisyenlere İzmir Ekonomi Üniversitesi yönetimi tarafından yapılan muameleyi şiddetle protesto ediyoruz.

 

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.