logo

Uşak Üniversitesi Rektörü’ne emniyetten ziyaret

“Üniversitelere polis girecek mi” tartışmaları devam ederken üniversite polis işbirliğine dair ilk haberlerden biri Uşak Üniversitesi’nden geldi. Uşak İl Emniyet Müdürü, Rektör Sait Çelik’i üniversitede ziyaret etti
Uşak Üniversitesi Rektörü'ne emniyetten ziyaret
Tayyip Erdoğan üniversite yönetimlerini disiplin tedbirlerini tavizsiz şekilde kullanmaları yönünde uyarmasının ardından Emniyet teşkilatı da üniversite yönetimleri ile sıkı ilişkiler kurmaya başladı. Direnişe katılan üniversitelilerin yurtlara alınmayacak olması, disiplin cezalarının arttırılması ve polisin doğrudan üniversiteye müdahalesinin yanı sıra üniversite yönetimleri ile emniyet arasındaki işbirliği haberleri de geliyor. Uşak İl Emniyet müdürü Ogün Toprak Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik’i üniversitede ziyaret etti. “Gençlerimizin özellikle terör ve uyuşturucu madde kullanımıyla ilgili bilgilendirilmesi adına çalışmalarımız var. Uşak Üniversitesi ve Uşak Emniyeti bu konularda ortak çalışmalar yapmaktadır .” diyen Emniyet Müdürü üniversiteyle işbirliği halinde olacaklarını belirtti.

ODTÜ’de 18 Aralık’ta yaşanan polis şiddetini görmezden gelen ve üniversitelileri kınayan Uşak Üniversitesi rektörü Sait Çelik ise ziyaretten memnun olduğunu söyledi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.