logo

17 Ağustos 2013

Gezi Direnişi Tutuklu Aileleri, çocukları için adalet istedi

Gezi Direnişi Tutuklu Aileleri, bugün (17 Ağustos) Galatasaray Lisesi önünde oturma eyleminde buluştu. Aileler, çocuklarının haksız yere tutuklandığını ve direnişe sahip çıktıklarını söyledi

gezitutsakaile

Gezi Direnişi sırasında tutuklananların aileleri ve yakınları bugün (17 Ağustos) Galatasaray Meydanı’nda buluşarak oturma eylemi yaptı. Oturma eylemi sırasında aileler konuşma yaparak, çocukları için adalet aradıklarını belirtti. Aileler, “Adalet arıyoruz. Onun için her hafta burada oturuyoruz. Katillerin dışarıda, haksızlığa ve zulme karşı çıkan çocuklarımızın içeride olduğu bir adalet, adalet değildir” dedi.

Oturma eyleminde tutuklanan ve iki gün önce serbest bırakılan Esra Ayyıldız da söz aldı. İzmir’de tutuklanan ve İzmir Şakran Kadın Kapalı Cezaevi’nde hapis yatan Ayyıldız, tutsaklar için yapılan eylemlerin kendileri için umut verici olduğunu söyledi. Ayyıldız, hapishanenin insana insanlığını unutturacak yerler olduğunu ancak tutsakların hapishaneleri yaşanabilir yerlere çevirdiğini belirtti. Ayrıca mahpusların eylemlerde okunması için yazdığı mektuplara hapishane yönetiminin el koyduğunu söyledi.

Oturma eylemi yapılan konuşmalar ve basın açıklamasının ardından sona erdi.

Sendika.Org

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.