logo

“İzmir Ekonomi Üniversitesi adına bir kayıp olduğunu okul yönetimine hatırlatmak istiyoruz”

Prof.Dr. Sevda Alankuş ve Lyndon Way’e bir destekte İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Platformu’ndan geldi.

Siyaset Platformu Kulübü’nün açıklaması

“Gezi Parkı eylemlerinden bu yana ülkedeki farklı kurum ve kuruluşlarda çalışanlarla ilgili fişleme ve işten çıkarılma gibi “cadı avı” olarak tabir edilen olaylar yaşıyoruz.

İnsanların fikirleri sebebiyle yargılanması ve düşünceleri yüzünden etik olmayan davranışlara maruz kalması hem olayın yaşandığı kurum hem de ülke adına çok üzücü bir durumdur. Çarşamba günü öğrendiğimiz İletişim Fakültesinden Prof. Dr. Sevda Alankuş ve Yrd. Doç. Dr. Lyndon Way hocalarımızın işten çıkarılma haberinden sonra bir kanıya varabilmek için okulumuzun açıklamasını bekledik. Çünkü okulumuzun bu “cadı avı”na katılmış olmamasını umuyoruz. Ancak okulumuzun açıklaması ne yazık ki hem öğrencilerden gelen tepkilere hem de okulumuz adına yetersiz kalmıştır.

Özellikle “bazı kişilerin, medya ilişkilerini kullanarak üniversitemiz ile ilgili asılsız haberlerin çıkmasına yol açması” açıklaması okulumuzun medyada çıkan haberlere tahammülsüzlüğünü göstermektedir. 2 değerli hocamızın kaybının aynı zamanda İzmir Ekonomi Üniversitesi adına bir kayıp olduğunu okul yönetimine hatırlatmak istiyoruz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Platformu Kulübü

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.