logo

Öğrenci Kolektifleri’nden “Cemaat evlerine karşı çapulcular evlerini açıyor” Kampanyası

Kredi Yurtlar Kurumu’nun Gezi direnişine katılan öğrencilerin, kredi ve yurt haklarının ellerinden alınacağını açıklamasından sonra Öğrenci Kolektifleri çapulcu evlerini kurma çağrısında bulundu

1185531_514986115240665_538856730_n

Kredi Yurtlar Kurumu’nun resmi sitesinden yapılan açıklamada direnişe katılan, slogan atan öğrencilerin kredi ve yurt haklarının ellerinden alınacağı  duyurusundan sonra Öğrenci Kolektifi harekete geçti. Halktan ve öğrencilerden yurtlara yerleşemeyen öğrencilere evlerini açma çağrısı yaptılar.

Kolektifler.net’te kampanyaya dair bir açıklama yayımlandı. Mağdur öğrencilere cemaat yurtlarını adres gösteren AKP’ye karşı dayanışma çağrısının yapıldığı açıklamada “Halkımıza çağrımızdır sofranıza koyacağınız bir tabak sizden bir şey kaybettirmeyecek, ancak kazanan AKP’ye karşı halkın direnişi olacak. Öğrenci arkadaşlarımıza çağrımızdır; evinize koyacağınız bir yatak size bir şey kaybettirmeyecek, ancak üniversitede büyüttüğümüz direnişe güç katacak. Ülkedeki tüm Kredi Yurtlar Kurumlarının bahçelerine iyi bakın, bir anda dikeriz çadırlarımızı. “ deniliyor.

Kampanyayla ilgili “Cemaat Evlerine karşı Çapulcular evlerini açıyor” adıyla bir de Facebook sayfası kuruldu. Burada duyuruları gerçekleşiyor. Destek vermek isteyenler, kolektifler.net@gmail.com adresine mail atarak evlerinde kaç öğrenci ağırlayabileceklerini belirtebiliyor.

ayrıntılı bilgi: https://www.facebook.com/genccapulcuevleri

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.