logo

Prof.Dr.Sevda Alankuş ile Yrd.Doç.Dr.Lyndon Way’in işlerini son verildi #hocalarımızadokunmaieu

İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sevda Alankuş ve İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Doç.Dr. Lyndon Way’in işlerine GEREKÇESİZ olarak son verilmiştir.

Prof. Dr. Sevda Alankuş tatildeyken, üstelik telefonla aranarak işine son verildiğinin bildirilmesi ülkemizdeki üniversite yönetimlerinin ciddiyetsizliklerinin son bir örneğidir. Her iki akademisyenin, kendisini AB standartlarında tanımlayan bir üniversite yönetim tarafından, iş ahlakına bile uygun olmayacak bir biçimde gerekçesiz işten çıkarılmaları basit iş akdinin feshi olarak algılamak çok güçtür. Alankuş ve Way’in işine son verilmesi son zamanlarda, , özellikle Gezi olayları sonrasında , üniversitelerde giderek artan akademisyen kıyımına son bir örnektir.

Görünen o ki ne Sevda Alankuş ne de Lyndon Way üniversitelerdeki kıyımda bir son olamayacaklar.Eğer bir karşı duruş sergilenmezse.

Bizler aynı zamanda Medya Kulübü danışmanları olan Prof. Dr. Sevda Alankuş ve Lyndon Way’e İzmir Ekonomi Üniversitesi yönetimi tarafından yapılan muameleyi şiddetle protesto ediyor ve işlerine en kısa sürede geri dönmelerini talep ediyoruz.

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.