logo

02 Ağustos 2013

Gürsel Tekin: Önder ve Sarıgül de aday olsun, seçimlere renk gelsin. Yeter ki rantçılar gitsin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığıyla ilgili “Partim görevlendirirse bir şey diyemem. Sırrı Süreyya Önder, Mustafa Sarıgül de aday olsun, seçimlere renk gelsin. Yeter ki rantçılar gitsin” şeklinde konuştu.

İstanbul’da görev yapan CHP muhabirleriyle Etiler’deki bir restoranda iftar yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘Aday adayı olmayacağım ama…’
AA‘nın haberine göre, CHP’nin yerel seçimlerde aday sorunu bulunmadığını, zamanı geldiğinde adaylarını açıklayacaklarını kaydeden Tekin, kendisinin aday adayı olmayacağını söyledi.

Tekin, “Partim görevlendirirse bir şey diyemem. Sırrı Süreyya Önder, Mustafa Sarıgül de aday olsun, seçimlere renk gelsin. Yeter ki rantçılar gitsin” şeklinde konuştu.

‘Başbakan ayrıştırıyor’
Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, toplumda, bizim-sizin şeklinde ayrışma yaptığını ileri sürerek, şunları kaydetti:

“Bizim televizyon-sizin televizyon, bizim iş adamı-sizin iş adamı ayrımları var. Bir Başbakan ayrışmaya neden olabilir mi ‘Polis destan yazdı’ diyor. AKP iktidarı döneminde kaç polis intihar etti, buna bir baksın. Vergisini aldığı vatandaşı öldürerek destan yazılmaz. Polislerin özlük haklarıyla alakalı 2 yıl önce verdiğimiz yasa teklifi yok sayıldı. Polis, hukuk kuralları çerçevesinde görevini yapsın.”

‘Avrupa’ya bir baksınlar’
Tekin, Gezi Parkı’nda yapılan çalışmalara da değinerek, “Başbakan, park ve bahçeler müdürü mü Gezi Parkı’nda ne işi olur bir başbakanın. Merkel’e bir sorsunlar Avrupa’da başbakan bir parka karışıyor mu?” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili olarak, “Önümüzdeki dönemden itibaren bu protestoların farklı amaçlarla ve farklı şekillerde gündeme gelebileceği yönünde istihbaratımız var” şeklindeki sözlerini değerlendiren Tekin, “Gelin, şeffaf ve hesap verebilir siyasetin önünü açalım. Sizin garantiniz biz olacağız. Ama ‘yok’ derseniz, elbette hak aramalar devam edecek” diye konuştu.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.