logo

01 Ağustos 2013

Demirören: ‘Maçlar gündüz oynansın, akşam çok içiliyor’

Haziran Direnişi nedeniyle AKP’nin taraftarlara müdahalesi sürerken, TFF Başkanı Yıldırım Demirören yaptığı açıklamayla bu müdahaleler yeni bir boyut kazandırdı.

demirorenic

İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Ankara’da ortaklaşa düzenlediği Spor Müsabakalarının Güvenliği Çalıştayı’na Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören de katıldı. Gece oynanan maçlarda içki içildiğini ve seyircinin daha agresif olduğunu bu yüzden maçların gündüz oynanması gerektiğini talep eden Demirören, e-bilet uygulamasınında erkene alındığını açıkladı. Taraftar olaylarının siyasi olduğunu ve artış gösterdiğini de belirten Demirören’in konuşması şöyle:

”E-bilet uygulaması normalde 2014 Nisan ayında hayata geçecekti. Geçen seneki taraftar olaylarını gördükten sonra ki buraya hep siyasi bir olay katılmaya çalışılıyor, zaten taraftar olayları ayyuka çıkmış durumda. E-bilete geçmek için bir şey olmasına gerek yok. İhalemizi bitirdik. İhale firmamızdan tekrar bir ricamız oldu. Yeni sezonla birlikte Olimpiyat, Kasımpaşa, Beşiktaş, Galatasaray, Bursa ve Trabzon statları olmak üzere toplam 6 statta 18 Ağustos’tan 15 Eylül’e kadar e-bilet uygulaması başlayacak. Bu uygulama sonrasında da işler yine sizlere düşüyor. Bugün futbola bakın, kötü tezeharüttan seyirci gelmiyor, aile yok. Sayın Bakanımızın söylediği bir şey vardı, bunda hemfikirim. Kulüplerimizden rica ediyorum, maçlar gündüz oynansın. Gece oynandıkça işin içine içkiye kadar her şey giriyor ve seyirci daha agresif oluyor. Bunlar da futbolun güzelliklerini bozuyor. Önemli olan buradaki konuşmaların ardından uygulamaların uygulanır hale gelmesi. Federasyon olarak biz hazırız ve sorumluluklarımızı biliyoruz. Bu sorumlulukları kulüpler, yöneticiler, emniyet, yargı ve herkesin paylaşması lazım. Biz elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu çalıştayın hayırlı olmasını diliyorum.”

(soL – Spor)

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.