logo

19 Temmuz 2013

Kuzey ormanları için pedallayacaklar

3. köprü için ağaç kıyımı sürerken, doğayı ve yaşam alanlarını savunanlar eylem üstüne eylem yapıyor. Gezi direnişi ile güçlenen Kuzey ormanları mücadelesi için 19 Temmuz’da Çağlayan Adliyesi’nde suç duyurusu var, 21 Temmuz’da yine pedal çevirecekler

kuzeyormanlarisavunmasi

Kuzey Ormanları için neredeyse her gün bir eylem var. 19 Temmuz Cuma günü saat 11:00′da Çağlayan Adliyesi’nde sorumlulara karşı suç duyurusunda bulunulacak.

Kuzey Ormanları Savunması “Soluduğu az buçuk temiz havaya rant uğruna el konulan, doğanın vahşice tahribine karşı durmak isteyen herkesi suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz” diyor.

Ayrıca aynı gün saat 20.00′da Abbasağa Parkı Küçük Forum alanında buluşulacak.

Kuzey ormanları için pedallayacaklar
Bisikletli eylemlere de bir yenisi daha ekleniyor. 21 Temmuz Pazar günü saat 10.00′da Beşiktaş Barboros Meydanı’nda bisikletleriyle buluşacak olan İstanbullular, Sarıyer’e pedal çevirecek. Saat 12.00′de Sarıyer’de buluşma hedefleniyor.

Bisikletle gelmeyecek olanlar da bu saatte Sarıyer’de onları karşılayacak. Sarıyer’de yapılacak basın açıklamasının ardından 13.00′da Büyükdere Çelik Gülersoy Parkı’nda bir etkinlik gerçekleştirilecek.

Bisiket aktivistlerinin bir de şöyle uyarıları var:

“Turumuza Anadolu yakasından bisikletle gelecek olanlar, 09:15 Kadıköy – Beşiktaş vapurunu veya Üsküdar-Beşiktaş motorlarını bisiklet için ek ücret ödemeden kullanabilirler.

Kendi güvenliğimiz için herkesi Kask takmaya özen göstermeye çağırıyoruz.”
Kuzey Ormanları Savunması bu ağaç katliamı durmadıkça, son ağaç kesilene kadar mücadeleye edeceklerini söylüyor.

Kuzey Ormanları Savunması’nın facebook sayfası için tıklayın.

“Yaşama, yaşam alanlarımıza sahip çıkmak için pedallıyoruz” etkinliği için tıklayınız.

Sendika.Org

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.