logo

17 Temmuz 2013

‘Resmi’ müjde: Metronun yolu açıldı!

Üç istasyon için istenen keşif artışı talebine Bakanlar Kurulu’ndan verilen onay Resmi Gazete’de yayınlandı.

İzmir Metrosunun yapımı tıkanan üç yeni istasyonu için çalışmaların önü açıldı!
 
Geride kalan yılın son gününde Hatay’a kadar uzanan Üçyol-Üçkuyular hattının üç istasyonu için keşif artışı talebine onay bekleyen Büyükşehir Belediyesi Resmi Gazete’de yayınlanan kararla rahatladı.
 
Üçyol-Üçkuyular metro hattının İzmirspor-Hatay istasyonları için gelen keşif onayının ardından metroda geriye kalan Poligon, Göztepe ve Üçkuyular istasyonlarının yolunu açacak kritik talebe Bakanlar Kurulu’ndan gelen onay bugün Resmi Gazete’de yayınlandı.
İŞTE O KARAR

Onayın resmileşmesi sonrası keşif artışı bekleyiş sürecinde büyük sıkıntı yaşayan yüklenici firmanın çalışmalarını hızlandırması bekleniyor. Ancak yaşanan zaman kaybı iş teslim tarihi olan 31 Temmuz’da projenin tamamlanmasını imkansız kılıyor. Onayın gecikmesi nedeniyle yaşanan aksaklık sonrası Büyükşehir Belediyesi’nin yüklenici firmaya ek süre vermesi ve üç istasyonun hizmete alınmasının 2014 yılını bulması bekleniyor.

KOCAOĞLU: EN KISA SÜREDE AÇACAĞIZ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Göztepe, Poligon ve Fahrettin Altay metro istasyonları ile ilgili keşif artışı talebinin Bakanlar Kurulu’nca onaylanmasını değerlendirdi. Kocaoğlu “Son ihaleyi etap etap yapmıştık. Birinci ihalenin keşif artışı gelmişti biliyorsunuz. İkinci ihalenin keşif artışı da onaylandı. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından imzalandı ve resmi gazetede yayınlandı. Hayırlı olsun. Biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mümkün olan en kısa zamanda metroyu İzmirli hemşerilerimizin hizmetine açacağız” dedi.
Fatih YAPAR / EGEDESONSÖZ

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.