logo

17 Temmuz 2013

İzmir’de İZELMAN ve İZENERJİ işçisi iş bırakarak büyükşehir belediyesini uyardı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZELMAN ve İZENERJİ işçileri toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden bir sonuç alınamaması üzerine iki saatlik iş bırakma eylemi yaptı

izelman1

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZELMAN ve İZENERJİ işçileri toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden bir sonuç alınamaması üzerine dün (16 Temmuz) iki saatlik iş bırakma eylemi yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelen işçiler, “Direne direne kazanacağız”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “İşçiyiz haklıyız kazanacağız” sloganlarını attı.

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı’nın yaptığı basın açıklamasında haklı taleplerinin kabul edilmesi gerektiğini belirtti. Sarı konuşmasına İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde yaklaşık bir haftadır Dev Sağlık-İş sendikası ve SES öncülüğünde işlerine geri dönmek isteyen sağlık işçilerinin mücadelesini selamlayarak başladı. Ekmek kavgasından vazgeçmeyeceklerini ifade eden Sarı, insanca yaşamayı sağlayacak ücretin toplu sözleşmeye yansıtılması gerektiğine dikkat çekti. Toplu iş sözleşmesinin 9 gün içinde kabul edilmezse greve çıkılacağını belirten Sarı, eğer eşit işe eşit ücret talebi kabul edilmezse İzmir’de hayatı durduracak bir günlük greve çıkılacağını ifade etti.

Basın açıklaması sonrası kısa süreli oturma eylemi yapan işçiler, eylemi sonlandırdı.

Sendika.Org / İzmir

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.