logo

Yeni Akit: Kolektifler kızlı erkekli terör yapıyorlar!

Türkiye’de içinde profesyonel kurgucuları barındıran Yeni Akit gazetesi bu sefer de Öğrenci Kolektifleri’nin yaz kampını hedef göstererek aileleri uyardı: “Kızlı erkekli terör yapıyorlar”

Birkaç gün önce Öğrenci Kolektifleri’nin projesi “Okumuş İnsan Halkın Yanındadır” kampanyasını hedef göstererek ‘ Kuran kurslarına karşı Çapulcu kursları’ diye haber yapmıştı. Haberin ayrıntısı ve Kolektif’in açıklaması için tıklayınız

Yeni Akit’in Kolektif korkusu ile yaratıcılıkları birleşince ortaya yeni bir haber daha çıktı: Öğrencilere kamp tuzağı! Kolektif Basın Merkezi olarak Yeni Akit’in medya etiğinde yeni çığırlar açacak kurgusal haberini ‘güleceğinizi düşündüğümüz noktaları vurgulayarak’ dokunmadan paylaşıyoruz:

“Öğrencilere Yaz Kampı Tuzağı

Marjinal sol gruplar ve “bağlantılı” oldukları terör örgütleri, militan bulmak için gençlere ve çocuklara yaz kampı tuzağı kuruyor. Öğrenci Kolektifleri adlı grubun kampta tatil bahanesiyle gençleri kandırmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Halk Evleri’nin üniversite yapılanması olan Öğrenci Kolektifleri gençleri terörize etmek için 8. yaz kampına hazırlanıyor. Gezi Parkı olaylarıyla ülkeyi yakıp yıkan marjinal ve terörist guruplar eylemlerde kullanmak için “eleman” bulma arayışına girdi. DHKP-C terör örgütünün yaz kamplarında gençleri terörist olarak yetiştirdiğinin deşifre olmasının ardından şimdi de Öğrenci Kolektifleri adlı gurubun kamp bahanesiyle gençleri kandırmaya çalıştığı ortaya çıktı.

ÖRGÜTLERİN TATİL TUZAĞI

Halk Evleri bünyesinde faaliyet gösteren ve İstanbul Teknik Üniversitesi başta olmak üzere 30’a yakın üniversitede örgütlenen Öğrenci Kolektifleri, bu yıl yaz kamplarının 8.’sini yapmaya hazırlanıyor. Kampın 27 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında İzmir Dikili Sodes Tatil Köyü mevkiinde yapılması planlanıyor. Kolektifler, kamplara katılacak olanların tatil köyünde otel konforunda kalacaklarını belirtseler de daha önceki yıllarda olduğu gibi öğrenciler 1 hafta boyunca çadırlarda kalacak.

KIZLI-ERKEKLİ KAMP HAYATI…

Kızlı-erkekli onlarca kişinin katıldığı kamplarda birçok ahlaksızlık yaşanıyor. Öğrenciler kamp hayatı boyunca çadırlarda istedikleri arkadaşlarıyla “özgürce” kalabilirlerken, birçok genç kız bu kamplarda “dönülmez bir yola” giriyorlar. Liseli ve üniversiteli gençlerin beraber bulunduğu bu kamplarda yaşananların dışarıya sızmaması için kolektifler büyük bir hassasiyet gösterirlerken, kampa kolektiflerin izin vermediği kimse katılamıyor.

KAMPLARDAN TERÖR ÖRGÜTLERİNE

Öğrenci Kolektifleri kamp boyunca gençlere örgütsel faaliyetleri anlatmak için çeşitli yollara başvuruyorlar. Bunların başında ise sanatsal faaliyetler ve eğlenceler geliyor. “Arkadaşlarla tatile eğlenmeye gidiyoruz” şeklinde ailelerinden ayrılan gençler daha sonra bu gurupların ellerinden kurtulamıyorlar. Kamp hayatıyla başlayan faaliyetler ileriki yıllarda terör örgütleri içerisinde son buluyor. Kamplara gelen gençler daha sonra liselerde veya üniversitelerde hükümeti ve devleti protesto eylemlerine katılıyor. Sokak eylemleriyle iyice marjinalleşen bu gençler daha sonra terör gruplarının içerisine yerleştiriliyor.

AİLELER DİKKAT!

Son yıllarda eleman bulmakta sıkıntı çeken birçok marjinal sol grup, yaz kamplarıyla birçok genci tuzağa düşürüyor. Daha önceki yıllarda güvenlik birimleri bu kamplara katılan öğrencilerin ailelerini arayarak, “Çocuğunuz terör kampında, haberiniz var mı?” şeklinde bilgilendirme yapmıştı. Bu yıl da marjinal grupların düzenleyecekleri kampların sıkı takibe alınacağı, ailelerin bu konuda dikkatli olması gerektiği kaydediliyor. Anne ve babaların çocuklarına sahip çıkması istenirken, tatil diye gidilen yerlerin terör örgütlerinin kamplarından farksız olduğu belirtiliyor. Gençlerin aileleriyle birlikte tatil yapmaları gerektiği belirtiliyor.

DHKP-C’NİN YAZ KAMPI

Birkaç gün önce medyada çıkan “DHKP-C çocukları yaz kamplarında kandırıyor” adlı haberler de terör örgütlerinin nasıl eleman kazandıklarını gözler önüne sermişti. Çocuğunu DHKP-C’ye kaptıran baba İsmail Ercan, örgütün yaz kamplarını kullandığını söyleyerek, terör örgütlerinin çirkin tuzağına dikkat çekmişti. Ercan, “Örgüt okullarda belirlediği çocukları, çeşitli aktivite bahaneleriyle yaz kamplarına davet ederek kandırıyor” dedi. Özellikle dar gelirli ailelerin çocukları terör örgütleri tarafından hedef seçilirken, kamp ortamlarının kızlı-erkekli olması ergenlik çağındaki çocukların tuzağa düşürülmesini kolaylaştırdığı belirtiliyor” – See more at: http://www.kolektifler.net/manset/14849/yeni-akit-kolektifler-kizli-erkekli-teror-yapiyorlar#sthash.PtXA1moc.dpuf

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.