logo

05 Temmuz 2013

Taksim Dayanışması: “Gezi Parkı’nı halka açmaya gidiyoruz”

Taksim’deki Cumartesi eylemleri devam ediyor. Taksim Dayanışması bu sefer herkesi “Parkı yeniden gerçek sahiplerine açmaya” çağırıyor

490-254 (1)

Taksim’de 3 haftadır düzenlenen Cumartesi eylemleri devam ediyor. 15 Haziran’daki polis saldırısından beri polis işgali altında olan parka yapılması planlanan Topçu Kışlası projesinin iptal edilmesiyle birlikte Taksim Dayanışması herkesi halkın parkını tekrar halka açmaya çağırıyor.

Her Cumartesi direnişin 4 temel talebi için Taksim Meydanı’na çağrı yapan Taksim Dayanışması 6 Temmuz buluşmasında “Planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ edeceğiz. Parkı yeniden gerçek sahiplerine açmaya gidiyoruz” diyor.

6 Temmuz Cumartesi günü saat 19:00’da Taksim’e çağrı yapan Dayanışma’nın tam metni ise şöyle:

“Gezi Parkı’nı halka kapatanlara, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nı kimliksizleştirme, insansızlaştırma ve betonlaştırma planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ etmeye, parkı yeniden gerçek sahiplerine yani herkese açmaya gidiyoruz.

Bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hala bir aradayız.

Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.

Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hala tüm Türkiye’de yaşanan şiddeti kınamak üzere 6 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00’da mahkemenin gerekçeli kararıyla Taksim’de buluşuyoruz.

Yaşasın dayanışmamız…

Her yer Taksim her yer direniş…

– See more at: http://www.kolektifler.net/manset/14828/taksim-dayanismasi-gezi-parkini-halka-acmaya-gidiyoruz#sthash.VNPeuoe7.dpuf

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.