logo

İEÜ’de ‘Gezi’ gerginliği: Twitter’da Demirtaş’a öfke sayfası

Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleşen mezuniyet töreninde Gezi eylemlerine destek vermek için pankart açan öğrencilere yönetim tarafından uygulanan tutum sosyal medyada öfkeye dönüştü. Hedefte Ekrem Demirtaş var!

 

Fırat BAŞARAN/EGEDESONSÖZ – İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeki mezuniyet töreninde yaşanan kriz sosyal medyada öfkeye dönüştü.
 
Mezuniyet coşkusu yaşayan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri yurdun dört bir yanındaki törenlerde olduğu gibi Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için pankart hazırladı. Ancak demokratik protesto girişimi üniversite yönetiminden sert tepki gördü.
 
Mütevelli Heyeti tarafından törenin yarıda kesilmesi tehdidiyle karşı karşıya bırakılan öğrencilerin sahneye çıkmadan önce üstleri arandı.
 
Üniversite yönetiminin anlaşılmaz tutumu sonrası adeta zehir olan mezuniyet töreni sonrası öğrencilerin öfkesi sosyal medyaya taşındı.
 
İTO Vakfı’na ait üniversitenin öğrencilerin hedefinde doğal olarak İTO Başkanı Ekrem Demirtaş var.

Mini-blog sitesi Twitter’da ‘DalkavukEkremDemirtaş’ hashtag’i başlığıyla açılan sayfaya Demirtaş’a ve üniversite yönetiminin tutumunu eleştiren mesajlar yağıyor.

İŞTE O MESAJLAR

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.