logo

KYK Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Kaymakcan olarak değiştirildi

Kredi ve Yurtlar Kurumu genel müdürü değişti. Görevi, Hasan Albayrak’tan devralan isim Recep Kaymakcan

024F3F65D26DC4BEBD0D

Geçtiğimiz günlerde Kredi ve Yurtlar Kurumu genel müdürü değişti. Yeni Şafak gazetesi ortaklarından olan eski genel müdür Hasan Albayrak Başbakan müşavirliğine atandı.  AKP’nin iktidara gelmesiyle birlikte göreve gelen Albayrak 10 yıllık müdürlüğü boyunca yurtlarda dönüşüm yaptı. Yurt yemekhanelerinin özelleştirilmesi ve yurtların içine özel kafelerin açılmasına kadar yaz aylarında yurtların öğrencilere değilde tatile gelenlere kiralanması kadar bir çok ticari çalışmaya imza attı.

KAYMAKCAN KİMDİR ?
Kaymakcan 1990 Marmara Üniversitesi İlahıyat Fakültesi’nden mezun oldu. 3 yıl boyunca Ankara’da Din Kültürü öğretmenliği yaptı. İngiltere’de lisansüstü eğitimini tamamladı. 2007’de profesör unvanını aldı. Halen Sakarya üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim görevlisi  olan Recep Kaymakcan’ın akademik uzmanlık ve ilgi alanlarının “Karşılaştırmalı din eğitimi, çoğulculuk ve din eğitimi, insan hakları, dini özgürlükler ve din eğitimi, din eğitiminde program geliştirme ve değerlendirme, değerler eğitimi, gençlerin değerleri ve dini yönelimleri” olduğu biliniyor. Aynı zamanda yeni Kredi ve Yurtlar Kurumu genel müdürü KAymakcan  4+4+4 Sisteminin tasarlayıcıları arasında bulunuyor.

YURTLARI NELER BEKLİYOR ?
Yıllardır yurtlarda kutlu doğum haftasından kuran kurslarına kadar kantinlerde Zaman gazetesi ve diğer yayınların dağıtılmasına kadar bir çok faaliyet sürdürülüyor. Yurtlarda kalan kadın öğrenciler üzerinde aile baskısı oluşturmak için bir kaç ay önce gündeme getirilen “kamera ve parmak izi sisteminin aileye internet üzerinden takip ettirilmesi” yurtlardaki cinsiyetçiliğin ve gericiliğin geldiği noktayı  gösteriyor.

http://kolektifler.net/

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.