logo

Ankara’daki gözaltılar serbest

Ankara’da Reyhanlı katliamını protesto etmek için yapılan eyleme polis saldırısı sonucu Halkevleri ve Öğrenci Kolektifler’inden toplam 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar ifadeleri alınmadan tutuklama isteğiyle mahkemeye sevk edildi

Başbakanlığa yürümek isteyen üniversitelilere polis saldırdı ve ikisi Öğrenci Kolektifleri üyesi 6 kişi gözaltına alındı. Darp sonucu ağır yaralanan iki kişi gece saatlerinde hastaneye kaldırıldı.

Savcı ifadelerini almadı
kolektifler.net’den edinilen bilgiye göre, gözaltına alınanlar savcılık tarafından ifadeleri alınmadan tutuklama isteği ile mahkemeye sevk edildi. Savcılık ise ifade almaya gerek duymadık diyerek gözaltına alınanların savunma haklarını ellerinden aldı. Yaşanan saldırılarından sonra Halkevleri ve Öğrenci Kolektifleri, gözaltılara ve tutuklamalara karşı herkesi Ankara Adliyesi’ne çağırdı.

Halkevleri ve Öğrenci Kolektifleri üyesi 6 kişi çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. Sertbest bırakılma kararının ardından Halkevleri adına Nuri Günay adliye önünde bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamada “AKP’nin tüm bu saldırıları karşısında biz halkların kardeşliğini savunmaya devam edeceğiz” denildi.

Adliye önünden: 

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.