logo

18 Mayıs 2013

“Hakuna Matata”

Balçova Belediyesi’nin düzenlediği “Hakuna Matata” adlı gösterisi ile sevenlerinin karşısına çıkan Metin Uca, günlük hayatta yaşadığımız gariplikleri kendine özgü mizahi eleştiri üslubu ve yaptığı esprilerle izleyicileri kahkahaya boğdu. CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Hurşit Güneş’te gösteriyi izleyenler arasındaydı.

balcovametinuca6

Balçova Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde Mizah Ustası Metin Uca’yı Balçovalı sevenleri ile buluşturdu. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde sahnelenen Hakuna Matata (Takma Kafana) adlı gösteride Metin Uca, gazete küpürlerindeki, haberlerdeki ve TV programlarındaki trajikomik olaylardan yola çıkarak Türkiye’ye özgü çelişkileri kendine özgü üslubu ile anlattı. İzleyicilerin salona sığmadığı gösteriyi izleyenler arasında CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Hurşit Güneş ve Adana Milletvekili Ali Demirçalı’da gösteriyi izleyenler arasındaydı.

Kadına şiddetin normalleştirilmesinden, Başbakan’ı kızdıran ‘Muhteşem Yüzyıl’a, Esra Ceyhan’ın programında uçmaya kalkan adamdan, evlilik programlarındaki ilginç pazarlıklara kadar birçok konuyu gösterisinde işleyen Uca, “Yaşanan bu trajikomik gerçekler akıl ve bilimden uzaklaştığımız için başımıza geliyor. Hiçbir şeye tepki göstermediğimiz ve her şeyi çok çabuk kabullendiğimiz için bende artık Takma Kafana diyorum” diyerek izleyicileri güldürürken düşündürdü.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.