logo

Nabi Avcı paralı eğitimi savundu

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı kayıt parası durumunu değerlendirdi. Avcı, paralı eğitimi ise “Her şeyi devletten beklemeyin” sözleriyle savundu

Kayıt paraları hakkında değerlendirmede bulunan Milli Eğitim Bakanı Avcı, paralı eğitime: “Her şeyi devletten beklemeyin”.

Kimsenin zorla kayıt parası ödemediğini belirten Avcı, “Benim bu tür şikayetler konusuna verdiğim cevap şu; şüphesiz hiçbir okul yönetimi, velileri isteği, arzusu dışında bir takım ödemeler, aidatlar konusunda zorlamayacak ama şimdi çocuklarımızı dershanelere gönderiyoruz. Kardeşim sen çocuğunu gönderiyor musun?” şeklinde konuştu.

Dershaneleri kaynak gösteren Avcı, “İki günlük dershaneye 100 lira vermekten erinmiyorsun, bunu yük görmüyorsun, çocuğunun okuluna 5 liralık, 10 liralık katkıda bulunmak ağır geliyor. Her şeyi devletten beklemek anlayışımızı da değiştirmemiz lazım” açıklamasında bulundu.

“Parası olmayanın üniversitede işi ne”

Eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’da bakan olduğu dönemde “Herkes üniversiteye gitmeli mi?” sorusuna benzer bir cevap vererek paralı eğitimi savunduğunu ilan etmişti.

Parası olmayanın okumaması ve herkesin üniversiteye girmemesi gerektiğini söyleyen Özcan’ın sözleri şu şekildeydi: “Okullar bedava. Hiçbir yerde görülmemiştir. Şunu yapmak istiyoruz: Üniversiteleri paralı yapalım”

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.