logo

Avrupa Komisyonu’ndan Yaşar’a ödül

Yaşar Üniversitesi Avrupa Komisyonu tarafından bu yıl 11 üniversiteye verilen Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) Etiketi’nin sahibi oldu.

Avrupa’daki yükseköğrenim kurumları ile eğitim sistemini uyumlaştırmada yürüttüğü çalışmalar neticesinde ödüle layık görülen Yaşar Üniversitesi böylece tüm bölümlerinde Avrupa standartlarına uygun düzenlemelerini tamamlamış oldu.

akts

Avrupa ile uyumlu müfredat

Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ERASMUS Programı Hareketlilik Faaliyeti Proje Yönetim Toplantısı ile ‘AKTS’ ve ‘Diploma Eki Etiketi’ töreni Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı  Dr. Fatih Hasdemir, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Bölüm Başkan Yardımcısı Virve Vimpari, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkan Vekili Bülent Özcan,Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet YiğitbaşıYaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ile ödüle layık görülen üniversitelerin rektörleri katıldı.

Törende AKTS Etiketi almaya hak kazanan Yaşar Üniversitesi adına ödülü  Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı ile Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan,  YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Bölüm Başkan Yardımcısı Virve Vimpari ve AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı  Dr. Fatih Hasdemir’in elinden aldılar.

AKTS  Etiketi almaya hak kazanan Yaşar Üniversitesi adına ödülü  Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı ile  Rektör Prof. Dr. Murat Barkan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Bölüm Başkan Yardımcısı Virve Vimpari ve AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Fatih Hasdemir’in elinden aldılar.

Soldan: Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan-Erasmus Program Koordinatörü İlyas Ülgür-AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı  Dr.Fatih Hasdemir- Yaşar Üniversitesi Ab Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayselin Yıldız-Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı)

 

AKTS Etiketi’ ödülü ne demek

Üniversitenin tüm ders içerikleri ve ders kredilerinin Avrupa Birliği düzeyinde tanınması anlamına gelen ‘AKTS Etiketi’ Avrupa Komisyonu’nun eğitim alanında verdiği en büyük ve en prestijli ödüllerden biri olma özelliğini taşıyor.

Diploma Eki Etiketi’nin de sahibi

Yaşar Üniversitesi, 2011 yılında yine Avrupa Komisyonu tarafından diplomalarının şeffaflığı ve mükemmeliyetini gösteren Diploma Eki Etiketi ödülünü ve ayrıca yabancı dil öğretimindeki başarılı uygulamaları ile de Avrupa Dil Ödülü’nü  almıştı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.