logo

Köksal Toptan Zonguldak’ta yumurtalardan kaçamadı

Zonguldak’ta Milli Eğitim ve Kültür Bakanı ve AKP Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan Zonguldak Kolektif’in yumurtalı protestona uğradı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde TBMM eski başkanı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı ve AKP Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan Zonguldak Kolektif üyesi bir grup üniversiteli tarafından protesto edildi.

Toptan’ın konuşması sırasında salonda bulunan Zonguldak Öğrenci Kolektifi üyesi bir üniversiteli ayağa kalkarak, “Biz sizi dinlemek istemiyoruz. Üniversitemizde gericilere, iktidar ve sermaye temsilcilerine yer yoktur. Siz buraya getirilirken kimse bize sormadı. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nin ismi değiştirilirken bize sormadınız. Üniversiteleri şirket haline dönüştürmek isteyen AKP zihniyetine karşıyız. Üniversitelerin gerçek sahipleri öğrencilerdir, bilim insanlarıdır. Bizim Öğrenci Kolektifleri olarak, üniversitemize giren tüm AKP’lilere her zaman cevabımız yumurta olacaktır” diyerek yumurta attı.

Protestolarına “AKP defol üniversiteler bizimdir” sloganını atarak devam eden üniversiteliler, salondaki güvenlik görevlilerinin sert müdahalesi ile ağzı kapatılıp yaka paça salondan çıkarıldı.
Protestonun ardından bir koruma görevlisi dışarıdan getirilen bir şemsiye ile Toptan’ın arkasında durarak yeni bir eylem olasılığına karşı önlem aldı. Üniversitelilerden şikayetçi olmayacağını söyleyen Köksal Toptan “Sadece bu protestonun Zonguldak’ta olmamasını tercih ederdim, beni üzen yalnızca bu oldu” dedikten sonra güvenlikçilerin öğrencileri sert bir şekilde yaka paça çıkarmasından rahatsız olduğunu söyledi.Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.