logo

İEÜ, Öğrencileri Portekiz Hükümetini Canlandırdı

İzmir Ekonomi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri  New York’ta gerçekleştirilen Model Avrupa Birliği simulasyonunda Portekiz hükümetini canlandırdı.

2579_3

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri Gizem Özkan, Cem Kızıldağlı, Müge Oktar ile Halil Orkun Güven, State University of New York New Paltz (SUNY New Paltz) tarafından bu yıl New York’ta gerçekleştirilen AB oturumlarında Portekiz Başbakanı, Dışişleri Bakanı, Maliye Bakanı ve diplomatını simule etti. Öğretim Görevlisi Itır Bağdadi’nin akademik danışman olarak katıldığı Model Avrupa Birliği Simülasyonu’nda, Avrupa’nın çeşitli üniversitelerinden katılan öğrenciler, liderleri canlandırdı. SUNY New Paltz’ın düzenlediği Model Avrupa Birliği simülasyonunda, Avrupa’nın yaşadığı ekonomik kriz toplantıya damga vurdu. 

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri Portekiz’in çıkarları doğrultusunda oturumlara katılarak oy kullandı.

ABD’ye gitmeden önce Portekiz’i daha iyi tanımak için hem akademik hem de güncel araştırma yapan öğrenciler, şu anda avro bölgesine üye olan ve ekonomik kriz yaşayan Portekiz’in AB oylamalarındaki rollerini başarıyla simule etti. 

Model EU esnasında öğrenciler aynı zamanda diğer üye ülkelerle diplomatik ilişkiler kurarak, kendi destekledikleri tasarıları geçirmek için gereken lobi çalışmalarını da başarıyla yürüttü. SUNY New Paltz, 3 gün süren Model EU sonunda, katılan tüm delegasyonlara törenle katılım sertifikası verdi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.