logo

YAĞMUR ÇOCUKLAR ÖZGÜRLÜĞE PEDAL BASTI

İzmir’de otizmli çocuklar, Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında bisiklete bindi. Çocuklar hayatlarında ilk kez pedal çevirerek rüzgarı hissederken, İzmir Bisiklet Derneği Başkanı Murat Karaca, “Kordon sefası yapmak onların da hakkı” dedi.
3 yıl boyunca otizmi araştırıp kaleme aldığı “Kırmızı Buğday” isimli kitabıyla dikkat çeken İzmirli Yazar Berrin Ergüç ve İzmir Bisiklet Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, otizmli çocuklar hayatlarında ilk kez bisiklete bindi.  Bir aya yakın  süre 35 otizmli  çocuğa bisiklet eğitimi veren  dernek üyeleri, önceki gün bu çalışmaların meyvesini aldı. Cumhuriyet Meydanı’nda buluşan dernek üyeleri, otistik çocuklar ve aileleri,  Gündoğdu Meydanı’na kadar pedal bastı.
 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında düzenlenen etkinliğe, Kıvanç Sarıkuş’un akustik konseri de renk kattı. İzmir Bisiklet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Karaca, bisiklete gönül vermiş insanlar olarak sosyal projelerde yer aldıklarını belirterek, “Bu çocuklar sosyal hayatın içerisinde yer aldıkça rehabilite olabiliyor. Onlar insanlarla kaynaştırmalı ve yaşam kalitelerini artırmalıyız bizim öncelikli hedefimiz bu. Bir aya yakın bir süre otistik çocuklarımıza bisiklete binmeyi öğrettik. Şimdi özgür bireyler olarak pedal basıyorlar. Kordon sefası yapmak onlarında hakkı” dedi.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.