logo

Çukurova Üniversitesi’nde gizli toplantı

Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un da katılacağı bir toplantı düzenlendi. Toplantıya girmek isteyen üniversiteliler engellendi

Çukurova Üniversitesi’nde Adana valisinin de katıldığı ama üniversitelilere açık olmayan toplantının Öğrenci Konseyi tarafından düzenlendiği ve sadece davetli öğrencilerin girebileceği bilgisi verildi. Bunun üzerine Öğrenci Kolektifleri’nden ve TKP’li Öğrenciler’den üniversiteliler toplantıya girmek istedi. Ancak sivil polisler tarafından engellendi. İletişim Fakültesinde okuyan öğrenciler, “Üniversiteler bizimdir, siz bizden habersiz kapalı kapılar ardında gizli toplantılar yapamazsınız” diyerek itiraz ettiler.


Öğrencileri tehdit ettiler

Özel Güvenlik Şefi “Vali gelene kadar gitmez iseniz göz altına alacağız” diyerek öğrencileri tehdit etti. İçeri girmek isteyen öğrenciler  fakülte girişinde video ve fotoğraf çekmeye başladılar. Düzenlenen toplantıya girmekte ısrarcı olan öğrenciler fakülteyi terk etmediği için, 16.30’da geleceği belirtilen Vali, 17.30’a kadar İletişim Fakültesine gelmedi.

Birkaç dakika sonra fakülteyi üniversiteye bağlayan yoldan video ve fotoğraf çekerek yürümeye başlayan üniversitelileri takip eden ÖGB ve polis ordusu, yanlarına bir de polis minibüsü katarak yürüme hızıyla öğrencileri yol bitimine kadar takip etti. Öğrencileri Fakültenin yüz metre yakınına bile yaklaştırmayan güvenlik ekipleri  neyin tedirginliği içerisinde bilinmiyor ama, toplantının gizliliğini alenen ortaya koyuyor.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.