logo

Büyük Ustanın Anısına ‘Ünal Gürel Kısa Oyun Yazma Yarışması’

Konak Belediyesi ve Han Tiyatrosu Ünal Gürel Kültür Sanat Derneği’nin düzenlediği ‘Ünal Gürel Kısa Oyun Yazma Yarışması’ ödül töreni Han Tiyatrosu’nda gerçekleşti.

15042013094229

Tiyatronun ve beyaz perdenin unutulmaz ismi Ünal Gürel’in anısına ikinci kez düzenlenen yarışma sonucunda ödüller sahiplerini buldu. Büyük ustanın oğlu Rüçhan Gürel, sanata verdiği katkı için Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’a teşekkür ederek, “Genç yazarları cesaretlendiren bir yarışma oldu ve bu yıl geçen seneye göre daha yüksek bir katılım gördük. Bu sevindirici ve umut verici. Konak’ın gülen yüzü ve herkesin Başkanı Dr. Hakan Tartan’a da sanatçıya ve sanata katkıları için şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Altmış dokuz adayın katıldığı yarışma sonucunda Demet Saka, ‘Kız Yemek Yapmadık Yine Dayak Yiyeceğiz’ adlı oyunuyla birincilik ödülünü kazandı. Pınar Gürbüzoğlu ‘Savaşın Sesi’ adlı oyunuyla ikinci, Erdal Göze ve Engin Ağır da birlikte yazdıkları ‘Önce Oyun Vardı’ eserleriyle üçüncü oldular. Yarışmaya ‘Kral Düştü’ adlı eseriyle katılan Sevda Alkan ‘Güngör Dilmen Seçici Kurul Özel Ödülü’nü alırken, Ali Ömür Ulusoy da ‘Morg’ adlı oyunuyla ‘Jüri Özel Ödülü’nü kazandı. Ödül töreninin ardından birinci gelen eser sahnelenerek izleyiciyle buluştu.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.