logo

Yüzü maskeli kişiler saldırdı, Beyazıt ayağa kalktı

Dün İstanbul Üniversitesi’nde, Dicle Üniversitesi’nde yaşananlara dair destek için afiş asan üniversitelilere saldıran kimliği belirsiz kişiler, bugün de saldırı ile ilgili basın açıklaması yapmak isteyen üniversitelilere saldırdı. Yüzleri maskeli kişilere karşı üniversiteyi savunan öğrenciler basın açıklamasını gerçekleştirdi

Dicle Üniversitesi’nde 3 gündür gerçekleşen saldırıları protesto etmek ve dün İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüs’te yaşanan saldırıyı protesto etmek için Ana Kapı’da buluşan üniversitelilere yüzü maskeli grup sopalarla saldırdı. “Yaşasın şeriat”, “Bu basın açıklaması olmayacak” sloganlarıyla üniversitelilere saldıran ve kendilerine Müslüman Gençlik diyen gerici gruba polisin geç müdahale ettiği görüldü.

Üniversiteliler saldırı sonrası bir araya gelerek yüzü maskeli kişilerin engellemeye çalıştığı basın açıklamasını Beyazıt Ana Kapı önünde gerçekleştirdi. İnatla basın açıklamasını gerçekleştireceklerini belirten üniversiteliler, üniversiteleri faşistlere ve gericilere bırakmayacaklarını söyledi.

Basın açıklamasının ardından okula giren üniversiteliler güvenlik nedeniyle bir süre sonra binlerce kişiyle toplu çıkış yaptılar.

Kaynak:

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.