logo

Kocaeli’den Dicle Üniversitesine destek

Kocaeli Üniversitesi’nde bugün Dicle, İstanbul ve 19 Mayıs üniversitelerinde yaşanan saldırılar protesto edildi
Kocaeli Üniversitesi Umuttepe sosyal tesisler önünde toplanan üniversiteliler A kapısına kadar yürüyerek basın açıklaması gerçekleştirdi. Yürüyüş sırasında “ODTÜ’den Dicleye direnişe bin selam , Kahrolsun hizbul-kontra, Murat İzol ölümsüzdür” gibi sloganlar atılıp son günlerde üniversitelerde yaşanan saldırılar protesto edildi.
Basın açıklamasını okuyan Oktay Yoğurtçu; “Sokaklarda ve kampüslerde kendini gösteren bu devlet terörü ve faşist güruhların saldırıları süreci sabote etmekten başka  hiçbir şeye yaramayacaktır. Zira başta Dicle Üniversitesi olmak üzere İstanbul, Samsun üniversitelerinde yaşanan olaylarda polisin arkasında faşist güruhları alıp satırlarla ve sopalarla devrimci, demokrat öğrencilere saldırmasının başka bir anlamı yoktur.” dedi.
Basın açıklamasından sonra oturma eylemi yapan üniversiteliler polis gidene kadar üniversiteden ayrılmadı. Edinilen bilgiye göre, çevik kuvvet üniversiteden çıkarken üniversiteli kadınlara sözlü tacizde bulundu ve tartışma yaşandı. Polisin gitmesiyle üniversiteliler A kapısından toplu çıkış yaptı.

Kaynak: 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.