logo

30 yıldır tutuklu olan Tahir Canan için tahliye başvurusu yapıldı

4.Yargı Paketi’nin kabul edilmesiyle 30 yıldır tutuklu olan Tahir Canan’ın tahliyesinin önü açıldı. İlhan Canan, avukatların tahliye için başvuru yaptığını bildirdi, heyecanla beklediklerini söyledi.

fft64_mf1201129

 

4. Yargı Paketi’nin kabul edilmesiyle tahliyesinin önü açılan Tahir Canan’ın serbest bırakılması için avukatları Bandırma ve Antep mahkemelerine başvuru yapıldı.

Canan ailesi adına açıklama yapan İlhan Canan, başta avukatları olmak üzere, BDP ve CHP milletvekillerine ve duyarlı kamuoyuna teşekkür etti.

4.Yargı Paketi’nin kabul edilmesiyle, babası Tahir Canan ve yine 30 yıldır tutuklu olan Muzaffer Öztürk, Hasan Gülbahar’ın tahliyesinin de önünün açıldığını ifade eden İlhan Canan, bu gelişme nedeniyle mutlu olduklarını söyledi. İlhan Canan, babasının halen serbest bırakılmamasından dolayı da bir burukluk yaşadıklarını belirtti.

İlhan Canan, cezaevlerindeki hasta tutukluların durumuna dikkat çekti, tedavileri için tahliye edilmelerini istedi.

İlhan Canan, avukat Yıldız İmrek’in, babası Tahir Canan’ın derhal serbest bırakılması talebiyle Bandırma ve Antep mahkemelerine başvuru yaptığını bildirdi, dilekçenin yanıtını beklediklerini kaydetti.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.