logo

Üniversiteliler üst geçit yapılmayan yolu trafiğe kapattı

Aksaray’da üniversiteli bir kadın, yolun karşısına geçerek dolmuşa binmek isterken otobüsün çarpması sonucu hayatını kaybetti. Kazanın ardından Aksaray Üniversitesi öğrencileri, “Yıllardır üst geçit yapılmadı, illa birinin mi ölmesi lazım” diyerek yolu trafiğe kapattı, oturma eylemi yaptı

Aksaray Üniversitesi’nden çıkarak yolun karşına geçmeye çalışan üniversiteli bir kadın, kendisine otobüs çarpmasıyla hayatını kaybetti. Aksaray Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun önünde meydana gelen kazada okuldan çıkarak, dolmuşa binmek için karşıdan karşıya geçen Yabancı Diller Meslek Yüksek Okulu 1. sınıf öğrencisi Cennet Nur Topçu’ya tur otobüsü çarptı.

Kazada ağır yaralanan Topçu, kaldırıldığı Aksaray Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Üst geçit yapılmayan yolu trafiğe kapattılar

Kazanın haberini alan üniversiteliler ise yolu trafiğe kapatarak oturma eylemi gerçekleştirdiler. Üst geçit yapılması gereken yolda yıllardır üst geçit yapılmadığını belirten üniversiteliler, “İlla birinin ölmesi mi gerekiyor?” şeklinde tepki gösterdiler.

Yolu açmak isteyen polise direnen üniversiteliler oturma eylemine devam ettiler. Üniversiteliler, oturma eylemini sonlandırmayınca polis, üniversite rektörünü olay yerine çağırdı. Aksaray Üniversitesi Rektörü Mustafa Acar şunları kaydetti:

“Böyle bir elim kazanın olabileceği ihtimalini maalesef biliyorduk. Çünkü burası işlek bir karayoluydu. Öğrencilerimiz karşıdan karşıya geçmek durumundaydı. Bugün olmazsa yarın böyle bir tehlike vardı. Bunu biz büyüklerimizle paylaştık. Onlar da hak verdiler ve üst geçit yapılacağını söylediler. Maalesef bugün sabah böyle bir haberle sarsıldık.”

 

Kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.