logo

Nazlı Eray İzmirliler İçin Okudu

Türk Edebiyatının usta yazarlarından Nazlı Eray, Konak Belediyesi ve Kalem Kültür Derneği’nin birlikte düzenlediği ‘Yazarlar İzmir için Okuyor’ etkinliğine konuk oldu.

foto
Yazın gücüyle olduğu kadar tatlı sohbetiyle de gönüllerde taht kuran Eray, İzmirli okuyucuyla buluşmasını sağladığı için Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’a teşekkür etti. 17 öyküden oluşan kitabından okuyacağı bölümü seçmekte zorlandığını ifade eden Nazlı Eray, ‘Aşk Artık Burada Oturmuyor’un hüzünlü olduğu kadar komik ve bir o kadar da şaşırtıcı öyküsünü paylaştı. Daha sonra ‘Unutmayı Başlatma Düğmesi’ adlı bölümü okudu. Eray, kitabı kaleme aldığı yıla dikkat çekerek, “Kitapta sevgilisinin terk edişi üzerine acı çeken bir kadın tesadüfen tanıştığı Nizami Öney, sabunda unutulmuş bir kıldan sevgilisini kopyalıyor. Kitabı 1988 yılında yazdım. O zaman henüz genetik bu kadar ilerlememiş, ilk koyun kopyalama bile yapılmamıştı” diyerek edebiyatın gücünü vurguladı.

‘Hanımlara müjde: Kaçan sevgiliniz itinayla geri getirilir’ çıkış cümlesiyle okuyucuda merak uyandıran kitabını İzmir için okuyan Nazlı Eray büyük alkış aldı.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.