logo

Yazarlar İzmir İçin Okuyor : Aşk Artık Burada Oturmuyor

Yazar Nazlı Eray, 26 Mart’ta İzmir için okuyacak.

25032013091131

Konak Belediyesi ve Kalem Kültür Derneği’nin işbirliğinde düzenlenen ‘Yazarlar İzmir için Okuyor’ etkinliği mart ayında usta bir yazarı konuk ediyor. Fantastik kurgular, sınırsız hayal gücü, kelime oyunları, zeka ışığı, masalsı anlatım deyince akla ilk gelen isimlerden Nazlı Eray 26 Mart’ta İzmir için okuyor. Konak Belediyesi Prof.Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, Nazlı Eray ‘Aşk Artık Burada Oturmuyor’ adlı kitabından bölümler okuyacak ve okuyucularıyla birlikte içten bir sohbete de imza atacak.

Kültür ve sanatın ışığıyla aydınlanan bir kent yaratan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Yazarlar İzmir için Okuyor etkinliğine tüm İzmirlileri davet ederek, “Hayatın içindeki koşuşturmaya farklı bir durak, sakin bir mola yeri kazandırdık. Yaşamı anlamlı kılan da bu dinlenme anları. Çünkü insanlar ancak böyle zamanlarda günlük rutinlerden, kaostan uzaklaşma fırsatı yakalıyor. Yazarlar İzmir için Okuyor, herkesi yaşamın içine katan bir buluşma yarattı” şeklinde konuştu.

Nazlı Eray
Ankara’da doğdu. İngiliz Kız Ortaokulu, İstanbul Arnavutköy Amerikan Kız Koleji ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduktan sonra Turizm ve Tanıtma Bakanlığı’nda tercüman olarak çalışmaya başladı. Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Edebiyatçılar Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Eray, Türkiye Yazarlar Sendikası ile Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN) üyesi ve 1977 ve 1978 yıllarında Yaratıcı Yazın dersleri verdiği ABD Iowa Üniversitesi’nin Onursal Üye’sidir. Yazmaya 1959’da henüz ortaokuldayken kaleme aldığı öyküsü “Mösyö Hristo” ile başlayan Eray’ın ilk öykü kitabı Ah Bayım Ah 1975’te çıktı. Nazlı Eray’ın öykü, roman ve oyunları pek çok dile çevrildi. Erostratus (1977) adlı oyunu, Sartre, Montaigne, Camus, Unamuno, Pessoa ve Bauer’in Erostratos yorumlarıyla birlikte Blood and Ink’te (“Kan ve Mürekkep”) yer aldı. Nazlı Eray, anılarının bir bölümünü Tozlu Altın Kafes (DK, Ocak 2011) adıyla kitaplaştırdı.

26 MART 2013 SALI

Yazarlar İzmir İçin Okuyor
“Nazlı Eray / Yoldan Geçen Öyküler”

Saat: 18:00
Yer: Konak Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi Benal Nevzat Salonu

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.