logo

Gökçek’e yumurta 8 yıl 8 ay!

Kürtaj ile ilgili açıklamaları sonrası Üniversiteli Kadın Kolektifi’nin yumurtalı protestosuna uğrayan Melih Gökçek, kadınlara dava açtı. Üniversiteli kadınlar, 8 yıl 8 aya kadar hapis istemi ile yargılanacak

6815EFC321846C3B93EB
Kürtaj ile ilgili açıklamalarından sonra 3 Haziran 2012 tarihinde Üniversiteli Kadın Kolektifi’nin yumurtalı protestosunun hedefi olan Melih Gökçek, üniversiteli kadınlara dava açtı. Melih Gökçek, atılan yumurtaların başına, göğsüne ve ayağına isabet ettiği gerekçesiyle kadınlardan şikayetçi oldu. Açılan davada yumurta atan Üniversiteli Kadın Kolektifi üyesi kadınlar hakkında toplam 8 yıl 8 aya kadar hapis cezası isteniyor.

3 Haziran 2012’de ne olmuştu?

Melih Gökçek, kürtaj hakkındaki açıklamalarının ardından İzmir Caddesi’nde esnaf ziyareti esnasında Üniversiteli Kadın Kolektifi tarafından yumurtalı protestoya uğramıştı. Haklarında dava açılan kadınlar ise  protesto esnasında Melih Gökçek’in korumalarının saldırısına maruz kalmıştı. Ancak korumalar hakkında hiçbir işlem başlatılmadı.

Üniversiteli kadınların protesto haberine ulaşmak için tıklayınız

Üniversiteli Kadın Kolektifi davanın takipçisi olmaya çağırıyor

Üniversiteli Kadın Kolektifi üyesi kadınlar, Melih Gökçek’in açıktan kadınlara saldırdığını ve kadın düşmanlığını kürtaj hakkı üzerine cinsiyetçi söylemleri ile perçinlediğini belirtti. Yargılanacak olanın kadınların yaşam hakkı olduğunu söyleyen üniversiteli kadınlar, tüm kadınları davanın takipçisi olmaya davet ediyor.

Protestodan sonra Üniversiteli Kadın Kolektifi’nin açıklamasına ulaşmak için tıklayınız

Kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.