logo

Hacettepe’de 23 öğrenci yurttan atıldı

Hacettepe Üniversitesi’nde olağanüstü hal devam ediyor. Hafta başından beri rektör ve faşistlerin işbirliği ile süren provakasyonlar sonucunda Hacettepe yurtlarında kalan 23 öğrenci yurttan atıldı

Hacettepe Üniversitesi’nde ülkücü üniversitelilere bıçak çekmesi ile başlayan ve polis saldırısı ile devam eden sürece 23 öğrencinin yurttan atılması eklendi. Hafta başında yaşanan polis saldırısı sonucunda üniversitelilerin yaşanan saldırıları kınamak için düzenledikleri yürüyüşe karşı üniversite iki gün boyunca tatil edilmişti.

Yurtlar boşaltılmaya başlandı

Edinilen bilgiye göre, üniversitenin iki gün tatil edilmesi sonucu yurtlarda “Okula ülkücüler gelecek, yurdu basacak” söylentileriyle birlikte birçok öğrenci yurdu boşaltmaya başladı. Yurtların boşaltılmasının ertesi gününde rektörlük tarafından üniversitelilere verilen tebligatlarda 23 öğrencinin yurttan atıldığı belirtildi.

Soruşturma bile başlatılmadı

Yaşanan saldırıların hemen sonrasında soruşturma dahi başlatılmadan üniversitelilere yurttan atıldıklarına dair tebligat gönderildi. Tebligatı alan öğrencilerin de hemen eşyalarını toplayarak yurttan ayrılmaları istendi.

Kaynak: 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.