logo

JAPONYA – İZMİR ARASI EĞİTİM KÖPRÜSÜ

Japonya Chiba Üniversitesi, Mimarlık Bölümü öğretim üyesi Prof. Kaname Yanagisawa, İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile işbirliği yapmak üzere İzmir’e geldi.

2509_2
Yanagisawa Lab’ın da kurucusu olan Yanagisawa, iki bölüm arasında yapılması planlanan işbirliği çalışmalarının yanı sıra öğrencilerle de biraraya geldi.  İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nün davetlisi olarak ikinci kere İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne gelen Yanagisawa, öğrencilerle atölye çalışması gerçekleştirdi.  Öğrencilerle çalışmaktan büyük keyif aldığını belirten Yanagisawa sunumunda, öğrencileriyle birlikte gerçekleştirdiği eğitim mekanları, sağlık ve konut projelerini anlatarak araştırma projelerinde kullandığı yöntemler hakkında bilgi verdi.

Yanagisawa ile yaklaşık on yıldır ortak projeler yürüttüklerini belirten İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Deniz Hasırcı, “İki üniversite öğrencilerinin de katılımıyla 2007 ve 2009 yıllarında ortak projeler gerçekleştirmiştik. Çok verimli olmuştu. Bu işbirliğini devam ettirmek istiyoruz. Yanagisawa, geliştireceğimiz ortak projeler ile ilgili üniversitemize geldi. Aynı zamanda öğrencilerin büyük keyif aldığı bir de atölye çalışması gerçekleştirdi. Eylül ayı sonunda iki üniversitenin ortak projesi olan bir çalıştay düzenlemeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.