logo

İÜ’de Türkiye Öğrenci Konseyi Başkanı Nihat Ağaoğlu yumurtalandı

İstanbul Üniversitesi’nde ÖTK (Öğrenci Temsilciler Kurulu) Başkanı Nihat Buğra Ağaoğlu yumurtalandı

İstanbul Üniversitesi’nde “Ekonomide Paradigmatik Değişim Sempozyumu” için gelen TÖK Başkanı Nihat Buğra Ağaoğlu üniversiteliler tarafından yumurtalandı.
TÖK(Türkiye Öğrenci Konseyi) Başkanı öğrenciden habersiz
Her fırsatta Başbakan Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Nihat Buğra Ağaoğlu harçların kaldırılması için eylem yapan üniversitelilere “Harçlar kaldırılsın diyoruz ama hükümet parayı nereden bulacak? Bazı şeyler var, makul şeyler istemek lazım” sözlerini sarf etmişti. Harçlar kaldırıldığında ise “Biz kaldırdık, Başbakanımıza teşekkür ederiz” diyerek çelişkili açıklamalarda bulunmuştu.ODTÜ’yü kınamıştı

Ayrıca ÖTK Başkanı ODTÜ direnişindeki üniversitelilere “Yeter artık, çok oldunuz” diye seslenmişti. Ağaoğlu ODTÜ’lü öğrencileri kınayarak “Bir ülkenin başbakanı üniversiteye geliyor, kovmak ne demek? Üniversiteler hiçbir zaman kimsenin kalesi olmamıştır. Sözüm ona ‘protesto özgürlüğü’ adı altında meşrulaştırmaya çalışan ve tüm bu yaşananları geri planda engellemeyerek olaylara çanak tuttuğunu düşündüğümüz ODTÜ’nün mevcut yönetimini de kınıyoruz” açıklamasında bulunmuştu. İlgili haber için tıklayınız.
Kaynak:

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.