logo

Üniversite yemek çıkarmadı öğrenciler mutfakta

Ankara Üniversitesi yemekhanesine dönem başında zam yapılarak yemek fiyatları 1.75 TL’ye yükseltilmişti. Zamları protesto eden üniversiteliler yaklaşık bir haftadır yemekhaneyi işgal ederek ücretsiz yemek yiyorlardı. 14 Mart günü üniversite yönetminin kampüs yemekhanelerinde yemek çıkarmaması üzerine öğrenciler yemekhaneye girerek kendi sofralarını kendileri kurdular

15-MART-2013-CUMA-DSC_0007-KOL1363340577

AÜ Cebeci Kampüsü’nde yemekhane zamlarına karşı 11 Mart Pazartesi gününden beri para vermeden yemek yiyorlardı. Buna karşı üniversite yönetimi 14 Mart Perşembe günü yemek çıkarmamaya başladı. Akademisyenler bu durumda öğrencilere destek vermek amacıyla yemek yemediler ve kalan yemekler öğrencilere dağıtıldı.

Üniversiteliler de yönetimin bu uygulamasına karşı yemekhane mutfağına girip kendi yemeklerini kendileri yaptılar. Üniversitelilerin hazırladığı menüde çorba ve sandviç vardı.

Edinilen bilgiye göre, öğrencilerin alternatif yemekhanesine gelen yemeklerin taşındığı arabayı özel güvenlikler okula almayınca üniversiteliler kapıları açtılar. Bu sırada özel güvenlikler üniversitelilere saldırdı.

Kaynak: 

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.