logo

Redhack Twitter üzerinden rektör Hasan Gönen’i uyardı

Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğüne tepkiler devam ediyor. Hacker grubu Redhack de, Twitter’dan Rektör Hasan Gönen’e mesaj gönderdi: “Gerekeni yapmazsan biz yaparız.”
Osmangazi Üniversitesinde yemekhanedeki zam protestosunda yaşanan görüntüler tüm Türkiye’nin gündemine oturdu. Özel güvenlik görevlilerin şiddet uygulayarak öğrencileri gözaltına aldığını gösteren görüntülere hem yayın organlarında, hem internette hem de sivil toplum örgütleri ve sendikalardan yapılan açıklamalarda tepki gösterildi. “Tepki de son nokta” dedirten açıklama ise ünlü hacker grubu Redhack’ten geldi. Redhack grubu twitter sayfası üzerinden Rektör Hasan Gönen’e gönderdiği mesajda şu ifadelere yer verdi: “Öğrenci sandviç getirdiği için özel güvenlik tarafından coplanıyor ve sen suskunsun rektör? Gerekeni yapmıyorsan biz yaparız.”
14-MART-2013-PERSEMBE-REDHACK-KOL1363300249
Redhack’in bu mesajı tehdit olarak yorumlandı. Bu mesajdan sonra, son yıllarda internet üzerinden birçok resmi kurumun web sitesi ve sistemlerini çökertmesi ve çaldığı belgelerle adını duyuran ünlü hacker grubunun Osmangazi Üniversitesi web sitesine de saldırıp saldırmayacağı merak konusu. Redhack, son olarak YÖK’ün sistemini hacklemiş ve üniversitelerdeki soruşturmalarla ilgili ele geçirdiği çok sayıda belgeyi internet üzerinden yayınlamıştı. Redhack, ellerinde daha yayınlanmamış çok sayıda belge olduğunu ileri sürmüş ve zamanı geldiğinde bunların da yayınlanacağını duyurmuştu.
Kaynak:

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.